Неділя, 16 Червня

У Львівському ТЦК та СП відреагували на, нібито, протиправні корупційні дії працівників ТЦК

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Час від часу в соціальних мережах з’являються повідомлення про, нібито, протиправні корупційні дії військовослужбовців ТЦК Львівщини. Нібито працівники ТЦК вимагають хабар у розмірі від тисячі доларів для того, щоб відпустити. Схема нібито така, що вони спочатку саджають військовозобов’язаного в автомобіль і вже там пропонують “вирішити питання”, але якщо людина не має при собі коштів, то її везуть у центр комплектування для проходження ВЛК. Також є інформація, що іноді за кілька тисяч доларів пропонують особі “вийти” з центру комплектування, однак дають дуже обмежений час на доставку коштів, щоб унеможливити реакцію від правоохоронних органів. Всі ці історії багато з вас могли читати на просторах інтернету, або ж вперше.

Як інформує ТЦК та СП, усі ці дописи, незалежно від тем чи авторів, об’єднує те, що вони не містять фактів. Натомість – рясніють маніпуляціями й узагальненнями.

Ввідповідні пости чи відеозвернення у соціальних медіа – є інструментом недобросовісних блогерів чи ЗМІ. Їх створюють для підняття власного рейтингу через підсилену увагу громадян до відповідної теми або відвертого очорнення репутації ТЦК. У час, коли країну знесилює війна з російськими окупантами, відповідні дії підривають обороноздатність і послаблюють бойовий дух населення.

Інформаційна гігієна під час воєнного стану необхідна для ефективного протистояння ворогу. Намагайтеся критично сприймати інформацію, яку споживаєте у соціальних мережах. Не довіряйте анонімним телеграм каналам та повідомленням, які не містять фактів і провокують емоції.

Не озвучуйте здогадки й чутки про, нібито, протиправні дії службовців ТЦК у соцмережах. Це деморалізує громадськість й створює суспільні настрої, вигідні ворогу.
Натомість, якщо вам відомі факти корупційних, пов’язаних з корупцією, або будь яких інших правопорушень військовослужбовців чи держслужбовців ТЦК, повідомляйте про них. Це можна зробити кількома способами:

  • Зателефонувати на спеціальну телефонну лінію Міністерства оборони (+38 044 271 39 86).
  • Написавши на електронну пошту Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони ([email protected]).
  • Зайти на офіційний веб-сайт відомства https://www.mil.gov.ua, і знайти рубрику «Не будь байдужим – повідом про корупцію».
  • Надіславши листа поштою з поміткою «Про корупцію». Адреса: проспект Повітряних сил, 6, Київ-168, 03168 або скринька «Для кореспонденції» на бюро перепусток Міністерства оборони України.