Понеділок, 22 Липня

Шахти Львіввугілля можуть зупинитись: профспілки звернулись до влади з вимогою повернути кошти за вугілля

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Червоноградські гірники вимагають повернути 426 млн грн за відвантажене вугілля, аби інакше погрожують стихійними асоціаціями протесту і зупинкою шахт, пише Еспресо.Захід

Про це йдеться у спільному у листі Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України та Регіонально голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, голові РНБО України Олександру Литвиненку, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, віцепрем’єр-міністр економіки України Юлії Свириденко, міністру енергетики України Герману Галущенку, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінці.

Профспілки вимагають повернути зароблені кошти та погасити зарплатні борги, аби недопустити зупинки шахт.

“Заборгованість ДП “Укрвугілля” перед ДП “Львіввугілля” за відвантажене вугілля з лютого по квітень 2024 становить 426 млн грн, що своєю чергою спричинило утворення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам 470 млн грн за лютий – травень 2024″, – йдеться у листі.

За словами профспілок, невиплата зарплати не лише поглиблює фінансові труднощі в шахтарських сім’ях, але й негативно впливає на моральний дух, а також позбавляє можливості допомагати понад 800 працівникам підприємства, які служать у Збройних Силах України.

Профспілки шахтарів Львівщини неодноразово звертались до представників всіх рівнів влади з проханнями про сприяння виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України на виплату заробітних плат працівникам ДП “Львіввугілля” та 450 млн грн для часткового погашення заборгованості за відвантажену продукцію. Однак з Львіввугіллям досі не розрахувались.

“Просимо допомогти, в межах повноважень, у розв’язанні питання щодо якнайшвидшого погашення заборгованості (426 млн грн) ДП “Укрвугілля” перед ДП “Львіввугілля” за відвантажену продукцію, щоб не допустити повну зупинку роботи шахт Підприємства і залишення без засобів до існування близько 6000 шахтарських родин, – йдеться у листі. – З ціллю недопущення стихійних акцій протесту вимагають до 25.06.2024 року вживати заходів щодо повернення зароблених коштів та на виплату заборгованої заробітної плати працівникам ДП “Львіввугілля”.