П’ятниця, 24 Травня

У Львівській області буде новий національний парк «Королівські Бескиди»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кабінет Міністрів України на засіданні 23 вересня схвалив проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Королівські Бескиди».

Національний природний парк площею 8 тис. 997 га розташований на території Старосамбірського району Львівської області. Його природні комплекси та об’єкти мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Львівщині.

Передбачається, що землі комунальної власності, які перебували у КП «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8 тис. 691 га вилучать і нададуть у користування Національного парку, ще – 306 га не вилучать у землекористувача, але вони також відповідатимуть його території.

“Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин, рослин, розвиток туризму на Львівщині”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Національний природний парк «Королівські Бескиди» підпорядковуватиметься Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нагадаємо, у Львівській ОДА повідомили, що вони планують побудувати нову дорогу біля кордону із Польщею та відремонтувати існуючу прикордонну трасу. Відповідно, утворили б кільце протяжністю 110 кілометрів, яке об’єднає близько 20 населених пунктів. Окрім цього ця дорога є важливою, оскільки веде до території майбутнього національного природного парку “Королівські Бескиди”. Орієнтовна вартість будівництва нової дороги – 1 млрд грн.

До слова, недавно на Львівщині закінчили ремонт ділянки дороги Н-13 Львів – Самбір – Ужгород. Це ще одна дорога, яка веде до карпатських гір і сполучає між собою Львівську та Закарпатську області, пролягає через майбутній нацпарк.