Понеділок, 22 Липня

На Львівщині села біля кордону планують зв’язати новою дорогою за 1 мільярд грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській ОДА повідомили, що вони планують побудувати нову дорогу біля кордону із Польщею та відремонтувати існуючу прикордонну трасу. Відповідно, утворили б кільце протяжністю 110 кілометрів, яке об’єднає близько 20 населених пунктів.

Про це повідомила пресслжуба ЛОДА з посиланням на рішення робочої групи, яку очолює заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

У межах проекту нову дорогу хочуть збудувати від села Тершів Старосамбірського району до села Боберка Турківського району протяжністю становитиме 41,7 км.

Також планується відремонтувати 67,9 км існуючої траси Н13 Львів-Ужгород на ділянці від села Тершова через Турку до Боберки. Нову дорогу та частину існуючої траси об’єднають у кільце. Ця дорога буде проходити через село Стрілки, відоме завдяки поганій дорозі, про яку часто знімає відеокліпи місцевий священик та поширює в мережі.

Синім позначена існуюча дорога, а червоним – запланована

«Будівництво цієї дороги допоможе налагодити транспортну логістику та, зокрема, утворить так зване мале коло. Відтак, мешканці області зможуть дістатись від Тершова до населених пунктів Лаврів, Бабино, Головецько, Дністрик, Лімна, Боберка без об’їзду через Турку, а напряму новим дорожнім покриттям», – повідомляє ЛОДА.

Окрім цього ця дорога є важливою, оскільки веде до території майбутнього національного природного парку “Королівські Бескиди”. Орієнтовна вартість будівництва нової дороги – 1 млрд грн.

Юрій Бучко дав доручення впродовж тижня з’ясувати, чи пролягають відтинки майбутньої автомобільної дороги через ліс та оглянути територію.

До слова, влади України та Республики Польща планують облаштувати новий пункт пропуску Боберка – Смольник. Вартість капітального ремонту до цього пункту пропуску становитиме 670 млн грн. Новий пункт пропуску дасть можливість розвинути прикордонну зону, торгівлю, створити кількасот робочих місць. Польський уряд планує розпочати будівництво пункту пропуску цього року і повністю завершити до 2024 року.

За ці гроші відремонтують понад 6 км дороги від Перемишля до кордону з Україною. Ремонт цієї дороги розпочався наприкінці вересня 2019 року. Після ремонту траса матиме 5 смуг руху.