П’ятниця, 17 Вересня

У Львові відновили чергову історичну дубову браму у співпраці з мешканцями

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові продовжується робота із відновленням історичних унікальних брам в старій зоні міста. Цього року ЛКП «Бюро спадщини» допомогло відновити двері будинку на вулиці Козланюка, 23, це бічна вул. Личаківської.

Раніше ця брама була зовсім непримітна, зафарбована і забита фанерою. Фахівці проводили роботи, щоб повернути їй первісний вигляд упродовж двох з половиною місяців.

«Ця брама дійшла до нас в поганому стані, її конструкція покосилась, частково були зруйновані завіси, не вистачало дерев’яних елементів. На її поверхні залишилось безліч слідів від врізання замків. Ми це виправили», – розповів реставратор Андрій Федоришин.

Було / стало

Окрім того фахівці відновили засклення брами, яке було забите фанерою, за зразком тих елементів, які збереглися.

«Брама була пофарбована в непримітний зелений колір, ми його «зняли» і повернули автентичний блиск дерева. Додатково покрили браму антивандальним лаком, який захистить поверхню від механічних пошкоджень і написів – зазначив реставратор.

Фото: spadshchyna.lviv.ua

Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями.

«Загальна вартість реставрації становила понад 37 600 грн з яких місто оплатило майже 26 400 грн, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Недавно відреставрували брами на вулиці Вітовського, 37, Смольського, 7, Гуцульській, 3 і на площі Ринок, 45.

Share.