Субота, 15 Червня

У Львові реставратори відновили історичну столітню браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові відреставрували чергову історичну браму. Реставратори завершили відновлення дверей у будинку на вулиці Смольського, 7, це бічна вул. Личаківської. Столітня брама потребувала втручання фахівців: вони не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили втрачені елементи оздоблення. Дерев’яну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали півтора місяця.

«Цій брамі більше ста років, і хоч втрачених декоративних елементів не було багато, – деякі довелось відновлювати. Наприклад, ми відновили притвору планку, яка була замінена в радянський період, а також поновили віконні рамки. На дерево нанесли бейц та покрили акриловою прозорою «лазур’ю», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Окрім того, фахівці частково замінили дверну коробку та вирівняли її, адже вона була деформована.

«Брама має дуже гарне оздоблення кованими решітками, вони оригінальні. Скло, яке було поставлене в радянський період, ми замінили на нове. Також, на жаль, автентичні клямки не залишились, ми старались щоб нові гармонійно відповідали цій брамі», – зазначив реставратор.

Нагадаємо, цьогоріч ЛКП «Бюро спадщини» відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.