Біля Високого замку у Львові відновили ще одну історичну браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові продовжується робота із відновленням історичних унікальних брам в старій зоні міста. Цього разу реставраторами відновлено вхідну браму до будинку на вулиці Гуцульській, 3, це бічна вул. Лисенка, дорогою на Високий замок.

Колись вона була занедбана і замальована чорною фарбою. Але тепер фахівці відновили її автентичний вигляд та показали справжню красу. Дубові історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали близько трьох місяців.

«Ми старалися повернули первісний стан цій дубовій брамі, адже за столітній термін служіння мешканцям вона була дуже понищена. Основна проблема таких брам – тогочасна система встановлення дверей, коли дверна коробка встановлювалася нижче рівня підлоги в під’їзді. В цих місцях збирається вода і через надмірну вологість деревина починає гнити. Це призводить до деформації конструкції і запускає повільний процес знищення дверей, – розповів реставратор Павло Войтович.

Реставратори частково замінили дверну коробку та вирівняли її, адже вона була суттєва деформована.

«Такі брами мають традиційно ковані решітки, але на жаль у цій брамі оригінальні решітки не збереглися, тож нам довелося виготовляти копію. Також ми поставили нове скло та відновили втрачені елементи оздоби. Брама була безліч раз пофарбована в непримітний чорний колір, знявши нашарування старої фарби, ми повернули первісну красу деревини, – додає реставратор.

Реставрація дверей коштувала понад 57 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми спів фінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Недавно відреставрували брами на вулиці Вітовського, 37, Смольського, 7 та на площі Ринок, 45.