П’ятниця, 19 Квітня

У львівському аеропорті робитимуть тести на коронавірус: умови та ціни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького цього тижня з’явиться лабораторія для проведення ПЛР-тестів пасажирам на антитіла, які прибувають з “червоної зони”. Це зроблять для того, аби люди з негативним результатом тестів не проходили двотижневу самоізоляцію вдома.

Тут встановлять пункт забору лабораторії «Унілаб». У пункті забору аеропорту буде проводитися забір матеріалу для ПЛР-тестування на Covid-19 у пасажирів, які прибувають з країн «червоної» зони та змушені перебувати на 14-ти денній ізоляції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Як повідомляє пресслужба аеропорту, проходити тестування можуть усі, хто хоче достроково припинити самоізоляцію відповідно до Алгоритму припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон.

Здавати тест в аеропорту не обов’язково – це можна зробити у будь- якій іншій акредитованій лабораторії за умови, що ви не порушите режим самоізоляції.

Результати тесту будуть готові через 24 години після забору матеріалу в пункті забору аеропорту та автоматично передані у Центр громадського здоров’я, який, своєю чергою, передасть їх у додаток «Дій вдома».

Якщо тест буде негативним, ви отримаєте відповідне повідомлення про можливість припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». Оплатити тест можна тільки через інтернет-сторінку лабораторії.

При здачі тесту необхідно заповнити роздруковану форму, завірену підписом особи, яка проходить тестування.

Зверніть увагу, що номер телефону, який необхідно вказати у формі, має співпадати із зазначеним вами при реєстрації у додатку «Дій вдома». При найменшій помилці ви не зможете достроково припинити режим самоізоляції.

Тести можуть здавати усі охочі, не лише ті хто прилітають із «червоних» зон. Пасажири, які готуються відлітати з нашого аеропорту за кордон теж можуть звертатися до пунктів забору лабораторії. Більше інформації тут.

Згідно прейскуранту цін на проведення досліджень, дане ПЛР-тестування коштує 1500 гривень або 1350 грн, якщо замовляти послугу через їхній сайт онлайн.

“Обравши цю послугу ви отримаєте результат англійською мовою. Результат ви можете отримати виключно на одній мові. Якщо ви бажаєте отримати результат на декількох мовах оплата за послугу стягуватиметься за кожну мову окремо. Для україномовного варіанту заповнювати заяву непотрібно”, – йдеться в описі ПЛР-тестування цією лабораторією.

Всередині червня подібну лабораторію в аеропорті «Бориспіль» встановила авіакомпанія МАУ (для тестування своїх працівників). Результати ПЛР-тестів цієї лабораторії, як правило, стають відомі через три години, хоча при термінових випадках можливо отримати дані одного тесту через 40 хв.

ПЛР-тести на коронавірус в аеропорті “Бориспіль”.

Висновок: негативний результат

Питання: чи буде цей тест буде дійсним як і для України, так і для повернення в країну з якої будемо прилітати?

Відповідь аеропорту: У різних країнах різні вимоги щодо терміну у який необхідно виконати тест. Тому перед поверненням у країну з якої прилетіли необхідно перевірити ці вимоги.

Нагадаємо, у аеропорті Львова промаркували поверхні, аби пасажири дотримувалися дистанції. На підлозі біля авіакаси наклеїли позначки, щоб пасажири зберігали дистанцію. Також “заблокували” кожне друге крісло в залі очікувань.

Державна прикордонна служба отримує від МОЗ кожні три дні актуальні списки країн “червоної” та “зеленої” зон за показниками захворюваності на COVID-19 і враховує їх під час пропуску людей з-за кордону.

Державами зі значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більш ніж 40 осіб на 100 тис. населення. У країн із “зеленої зони” показник менший, ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

Корисно знати: В МЗС презентували інтерактивну онлайн-карту подорожей світом на час пандемії.

Ресурс відображає актуальну інформацію про режим в’їзду для громадян України у кожну країну світу і про режим транзитного проїзду через них.

Дані карти регулярно оновлюються. Три шари інформації дозволяють перевірити, чи можна в’їхати до країни чи проїхати її транзитом, та за яких умов.

Для прикладу, аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького у перші робочі дні знімав до половини пасажирів з рейсів через відсутність відповідних документів, які дозволяють в’їзд в країну призначення. Тому ця інформація буде корисною для вас.