Субота, 18 Вересня

У львівському аеропорті пасажирам робитимуть ПЛР-тести

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В аеропорті “Львів” імені Данила Галицького розмістять лабораторію для проведення ПЛР-тестів пасажирам на антитіла, які прибувають. Це зроблять для того, аби люди з негативним результатом тестів не проходили двотижневу самоізоляцію вдома.

Про це під час наради з президентом 11 липня повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що займається пришвидшенням процесу встановлення лабораторій в аеропортах Києва та Львова, щоб прибулі пасажири могли робити там ПЛР-тести й у разі негативного результату не проходили самоізоляції.

Для уникнення скупчень людей біля лабораторій урядовець провів перемовини з Міністерством цифрової трансформації щодо розгляду можливості прив’язати видачу результатів до додатку «Дій вдома». Це дасть змогу зменшити час самоізоляції здорових пасажирів, які прибули до України», – вказано у повідомленні прес-служби Офісу президента.

Всередині червня таку лабораторію в аеропорті «Бориспіль» встановила авіакомпанія МАУ (для тестування своїх працівників). Результати ПЛР-тестів цієї лабораторії, як правило, стають відомі через три години, хоча при термінових випадках можливо отримати дані одного тесту через 40 хв.

В Борисполі вартість тесту зараз складає 2100 грн. Швидкість роботи лабораторії – 86 тестів за годину.

ПЛР-тести на коронавірус в аеропорті “Бориспіль”.

Висновок: негативний результат

У аеропорті Львова вже промаркували поверхні, аби пасажири дотримувалися дистанції. На підлозі біля авіакаси наклеїли позначки, щоб пасажири зберігали дистанцію. Також “заблокували” кожне друге крісло в залі очікувань.

Державна прикордонна служба отримує від МОЗ кожні три дні актуальні списки країн “червоної” та “зеленої” зон за показниками захворюваності на COVID-19 і враховує їх під час пропуску людей з-за кордону.

Державами зі значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більш ніж 40 осіб на 100 тис. населення. У країн із “зеленої зони” показник менший, ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

Корисно знати: В МЗС презентували інтерактивну онлайн-карту подорожей світом на час пандемії.

Ресурс відображає актуальну інформацію про режим в’їзду для громадян України у кожну країну світу і про режим транзитного проїзду через них.

Дані карти регулярно оновлюються. Три шари інформації дозволяють перевірити, чи можна в’їхати до країни чи проїхати її транзитом, та за яких умов.

Для прикладу, аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького у перші робочі дні знімав до половини пасажирів з рейсів через відсутність відповідних документів, які дозволяють в’їзд в країну призначення. Тому ця інформація буде корисною для вас.

Share.