Львівський центр служби крові отримав мобільний пункт забору: як його використовують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський обласний центр служби крові отримав від благодійників автомобіль для забору крові, який виїжджає до донорів. Мобільний пункт обладнаний усім необхідним, зокрема там є два донорські крісла та холодильники для зберігання матеріалу. У такому автомобілі можуть прийняти до 35 донорів за один виїзд, пише Суспільне.

Сьогодні, 28 вересня, автомобіль приїхав до офісу IT-компанії, аби охочі стати донорами могли здати кров. Серед них — Олександр Зайко. Каже, здає кров не вперше. Цього разу усе минуло швидко, адже нікуди не довелося їхати і сама процедура тривала п’ять хвилин.

“Коли приїжджають, дуже зручно, тому що завжди немає часу приїхати в Центр, а здача крові — корисна процедура, особливо в часи війни, тому це потрібно робити”, — говорить Олександр Зайко.

Автомобіль обладнаний усім необхідним для забору крові. Одночасно там може здавати кров два донори. За словами завідувачки відділення заготівлі крові Ірини Одноріг, загалом за один виїзд такий мобільний пункт може прийняти до 35 людей.

“Автомобіль повністю обладнаний для комфортної здачі крові, щоб донори себе тут абсолютно комфортно почували. Тут є два донорських, є ваги, є запаювач, щоб правильно вимірювати кількість зданої крові”, — пояснює Ірина Одноріг.

Такий автомобіль для Львівського обласного центру служби крові купили благодійники.

“Авто куплялось в Німеччині. Це був повноцінний реанімобіль, який ми переобладнали. Не готовий сказати його вартість, бо вона постійно змінювалася в процесі переобладнання і цей процес десь півроку тривав”, — каже представник ГО “Українське бізнес-товариство” Тарас Зварич.

Потреба у крові зараз дуже велика, особливо із резусом мінус, каже заступник директора Центру служби крові Ігор Горбаль.

“Порівняно з довійськовим часом, ми маємо в три-чотири рази більшу потребу в заготівлі крові, тому що багато хворих, багато поранених і ми повинні виконувати свою функцію, яка покладена на заклади служби крові. На цьому автомобілі ми можемо виїхати до будь-якої організації, установи міста Львова чи області і мобільно забирати кров. Замовити такий автомобіль можна поспілкувавшись з нашими працівниками, узгодити дату і час, куди приїхати. Попередньо ми можемо пояснити, хто може бути донором, як підготуватися до донорства”, — говорить Ігор Горбаль.

Окрім цього автомобіля обласний Центр служби крові має ще один автобус для збору крові.