Вівторок, 21 Травня

Шевченківський гай запрошує на святкування Великодня: оновлена програма

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького запрошує разом зустріти світле свято Воскресіння Христового. Впродовж двох днів, 5 та 6 травня, у львівському скансені лунатимуть гаївки як в автентичному, так і в сучасному виконанні, водитимуть кривого танцю великі і малі, працюватимуть дві виставки, дитяча локація, ятки з музейним сувенірним крамом, фуд-корти, а також буде велика благодійна збірка на ЗСУ.

Кількадесят років тому львів’яни відновили давню традицію збиратись разом на Великдень і водити гаївки, підтверджуючи цим свою українську ідентичність. Для гаївкування обрали Шевченківський гай. Звичай вбувся, полюбився й от уже багато років на великодніх гаївках у Львові тут гуртуються українці з різних куточків країни у спільному багатоголосному колі. І цього року усіх охочих запрошують об’єднатися довкола традиції.

ПРОГРАМА

Великдень (5 травня)

13:00-14:00, 15:00-16:00 Забави на дитячій галявинці

Наші найменші відвідувачі навчаться водити гаївки, співати веснянок і зможуть пограти у традиційні дитячі ігри на дитячій галявинці (Хата зі с. Либохора 1812 р.)

Стодола зі с. Либохора, галявина біля озера

Гаївки з ОУМ «Спадщина» – це жива традиція, що підтримують десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть  вежу та слона.

Головна Галявина, дзвіниця з с.Хоросно

Гаївковий концерт за участі:

  • 15:00 Етногурт «Сільська музика»
  • 16:00 ЕТЕРІЯ
  • 17:00 Соля Чубай & Джалапіта & Volo Bedzvin
  • 18:30 the Doox
  • 18:00 Великодня літургія у церкві зі села Кривка

Вартість квитків на 5 травня: 200 грн – повний; 100 грн – пільговий (до пільгових категорій належать школярі, студенти, пенсіонери).

Обливаний понеділок у Гаю (6 травня)

13:00 Екскурсія «Великодні традиції»

Вартість екскурсії – 250 грн (вартість вхідного квитка до музею включено). Лише за попередньою реєстрацією

Головна Галявина, дзвіниця з с. Хоросно

  • 13:30 Гаївки з Дриґом. Будемо вивчати рухи українських традиційних танців – так, як це ще пам’ятають старші люди в селах, під супровід народних інструментів: скрипки, басолі і бубна!
  • 14:30 гаївки з танцювальним колективом «Калиновий цвіт» Народного дому с. Малехів.

Також діють виставки:

  • Виставка народних ікон на склі з колекції Тараса та Остапа Лозинських «Крихкіші за скло» (Велика виставкова зала музею).
  • Виставка Оксани Андрущенко (Мала виставкова зала «В укритті»).

Подбайте про квитки «На Великдень до Гаю» завчасно, щоб не стояти в черзі в день події: