Вівторок, 28 Травня

Чехія почала знову видавати робочі візи українцям

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чеські дипломатичні представництва в Україні відновили роботу консульських відділів, спрямовану на видачу робочих віз громадянам цієї країни. Про це інформує Радіо Прага.

Генеральне консульство у Львові почало приймати візові анкети та документи 22 травня, а в Києві посольство Чехії відкриє консульський відділ у понеділок, 25 числа.

“Після повторних переговорів з українською владою нам вдалося досягти домовленості та частково відновити візовий процес. Чеська економіка потребує українських працівників. Ми прагнемо спростити ситуацію в чеській охороні здоров’я та сільському господарстві, яким не вистачає сезонних працівників з-за кордону”, – зазначив глава МЗС країни Томаш Петршичек.

Окрім того, подати заяву на продовження посвідки на постійне проживання на території Чехії зможуть українські висококваліфіковані кадри у сфері охорони здоров’я, у сфері соціальних послуг, а також наукові співробітники, студенти та їхні родичі, які наразі знаходяться в Чеській Республіці.

Вже 26 травня Чехія послабить режим контролю на кордонах, відтепер він матиме вибірковий характер.

“Із 26 травня прикордонний режим буде ослаблений: кордон можна буде перетнути на декількох прикордонних переходах, а контроль буде тільки вибірковим. Однак зобов’язання представити негативний тест на COVID-19 залишиться”, – заявив глава МВС Чехії Ян Гамачек, повідомляє Ceske Noviny.

Нагадаємо, Польща також почала видавати робочі візи і скасувала 14-денний карантин для українських заробітчан.