Понеділок, 4 Березня

Чехія першою з країн Євросоюзу відкрила кордони для своїх громадян

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Влада Чехії прийняла рішення відкрити кордони і зняти обмеження на переміщення жителів по країні. Про поступове скасування заходів, введених для профілактики поширення вірусу, повідомило чеське видання Novinky з посиланням на главу МОЗ Адама Войтеха.

Тепер громадяни країни зможуть виїхати за кордон навіть на відпочинок, проте при поверненні вони повинні будуть відправитися на двотижневий карантин або надати довідку про відсутність в їхньому організмі вірусу. Документ буде дійсний не більше чотирьох днів з моменту здачі аналізу.

Також їхня влада частково послабила заборону на в’їзд жителів інших країн. Відтепер можна перетинати кордон з дотриманням карантину для студентів місцевих університетів та для поїздок в ділових цілях з Єврозони.

Крім того, з 23 квітня чеський уряд скасовував обмеження на вільне пересування по країні і дозволив групам до 10 чоловік збиратися в громадських місцях.

«Ми змогли виключно добре впоратися з пандемією на території Чеської Республіки», – прокоментував Войтех скасування обмежень.

А ось вже із 27 квітня в Чехії відкриють університети, магазини площею до 2.5 тис квадратних метрів, а також бібліотеки та спортивні зали.

Проте, якщо в країні зафіксують погіршення стану ситуації, обмеження можуть заново накласти.

Нагадаємо, в середині березня Чехія першою з європейських країн закрила для іноземців в’їзд в країну, а також заборонила виїжджати своїм громадянам через ситуацію з новим вірусом.