Польща скасувала 14-денний карантин для українських заробітчан

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сезонним українським заробітчанам не потрібно буде проходити обов’язковий двотижневий карантин.

Про це повідомив міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановський.

Міністр пояснив, що таким чином його відомство намагається допомогти польським фермам у вирішенні проблеми нестачі робочих рук.

Були введені істотні послаблення для працівників з-за східного кордону, вони зможуть працювати з першого дня. А ось проводити тестування іноземних працівників на коронавірус державним коштом не будуть, бо такі витрати з бюджету незаконні.

Також міністр сільського господарства закликав поляків, які в даний момент не працюють, вийти на поля збирати врожай.

Раніше повідомлялося, що якщо українські працівники не приїдуть до Польщі на сезонні роботи, це стане катастрофою, оскільки весь врожай овочів і фруктів у країні пропаде. Більш того, відсутність української робочої сили може викликати протести серед польських аграріїв.

Як написано у статті газети Financial Times, польські компанії відчувають гостру нестачу робочої сили після того, як країну через пандемію коронавірусу покинуло багато українців. За інформацією видання, 2019 року польська влада видала українцям 1,5 млн спеціальних дозволів на роботу. Українці переважно працювали на заводах, будівництвах, фермах, у готелях, ресторанах і супермаркетах.