Вівторок, 16 Квітня

ТОП-3 карпатських гойдалок, на яких треба покататись

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Продовжуємо відкривати нові місця для наших читачів. Сьогодні ми покажемо вам три місця, які справлять надзвичайні враження. Одну гірку називають гуцульською, інша потрапила в книгу рекордів України, а остання знаходиться найвище всіх в горах. До речі, колись у гуцулів такі гойдалки насправді побутували. Вони любили робити гойдалки на Великдень з високих смерек. Поїхали!

1. Найвисокогірніша гойдалка в Космачі. Гойдалка знаходиться на горі Сиглін, що в Космачі на Івано-Франківщині. Встановили її там лише цього літа.

Чим унікальне місце? Знаходиться гойдалка на висоті 857 метрів над рівнем моря. Одразу поруч місцеві випасають корів, і коровки своїми дзвониками, ніби грають якусь карпатську мелодію, додають колориту цій місцині. З гойдалки відкривається просто фантастичний панорамний краєвид на інші карпатські хребти. І найважливіше, вхід сюди безкоштовний і немає людей. Входу як такого нема. Вам просто доведеться подолати підйом, який займе приблизно 1.5 години (2 км) від місця висадки автомобілем або 3 км від центру Космача. А на вершині вас зустрінуть також маленька капличка та велетенське старе самотнє дерево.

На шляху до гойдалки ви не залишите непомічену красу тамтешнього лісу. В певний момент натрапите на “вкрите” великими кам’яними брилами місце, наче як метеорити, які впали там мільйони років тому, та поросли навколо рослинністю. До речі, дослідники вважають, що ці каменюки були місцем древнього календарного святилища.

Якщо направляєтесь туди машиною, то рекомендуємо їхати в Космач через с. Яблунів, адже нещодавно там постелили новий асфальт і дорога в ідеальному стані. Точну геолокацію можете глянути ось тут за посиланням.

2. Гуцульська гойдалка у селі Микуличин. Гойдалка на Франківщині висотою з сосну. В горах біля с. Микуличин є величезна гойдалка – місцева розвага. Туди варто піднятися і покататися. А якщо хочеться особливого адреналіну – зробіть ось так: всадіться на неї удвох так, щоб не випасти, і попросіть вас розгойдати сильніше. Враження таке, ніби ти летиш над селом, яке під горою. Страшно, цікаво і краєвид незабутній.

Вхід на гойдалку вільний і безкоштовний. Поставили її місцеві з класним краєвидом на гори. Геолокація цієї гойдалки вже є на Гугл картах, просто шукаєте “Велика карпатська гойдалка Микуличин”. Як потрапити? Доїхати туди можна за 30 хвилин з Яремче. До Микуличина дорога ідеальна, в Микуличині, коли звертаєте з траси, то починається сільська дорога з ямами, потім трішки бездоріжжя і парковка, де ви залишаєте авто, а самі ще кілометр піднімаєтесь вгору по ґрунтовці. Ваша маленька подорож пролягатиме через річку Прутець.

3. Найбільша гойдалка в Україні. Справжнє паломництво блогерів в Буковелі. Навипередки звідси вони викладають фото в Instagram, адже тут цього літа з’явилася незвичайна локація для світлин: велетенська гойдалка з вражаючою панорамою на гори.

Над гойдалкою працювали п’ятеро людей. Кажуть, деревину взяли місцеву: смерека міцна, відстоялося рік, висохла і не тріскатиметься від дощів та сонця. Спершу колоди обтесали на землі, а саму конструкцію сколочували вже нагорі. Гойдалку виміряли й представники книги рекордів України. Виявилося, що висота конструкції сягає 8 метрів та 88 сантиметрів – це найвища гойдалка в Україні.

Як потрапити і ціна? шукайте в Буковелі на території етно-парку Гуцул ленд. Вхід в парк коштує 130 гривень, там крім гойдалки є етно-будиночки, мінізоопарк та інші плюшки.