Неділя, 21 Квітня

Їдемо на найвищу гойдалку в Карпатах, з якої відкриваються неймовірні краєвиди

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ми продовжуємо відкривати нові місця для наших читачів і цього разу покажемо вам “секретне” місце, яке справить надзвичайні враження і закарбується у ваших спогадах. Це найвисокогірніша гойдалка в Україні, розташована на одній з карпатських полонин.

Отже гойдалка знаходиться на горі Сиглін, що в Космачі на Івано-Франківщині. Встановили її там лише цього літа.

Гойдалка в Космачі, Карпати

Чим унікальне місце? По-перше, знаходиться гойдалка на висоті 857 метрів над рівнем моря. По-друге, одразу поруч місцеві випасають корів, і коровки своїми дзвониками, ніби грають якусь карпатську мелодію, додають колориту цій місцині. По-третє, з гойдалки відкривається просто фантастичний панорамний краєвид на інші карпатські хребти. По-четверте, на ній можна дуже високо гойдатися і це доволі екстремально й красиво.

І найважливіше, вхід сюди безкоштовний і немає людей. Входу як такого нема. Вам просто доведеться подолати підйом, який займе приблизно 1.5 години (2 км) від місця висадки автомобілем або 3 км від центру Космача. А на вершині вас зустрінуть також маленька капличка та велетенське старе самотнє дерево.

Цікаво, що однією з перших, хто публічно розповів про гойдалку та полонину, була відома українська телеведуча Леся Никитюк. Ось такі там краєвиди!

Гойдалка в Космачі, Карпати

Ось така вона! Скріншот з відео Ютуб-каналу Узол і Манько

На шляху до гойдалки ви не залишите непомічену красу тамтешнього лісу. В певний момент натрапите на “вкрите” великими кам’яними брилами місце, наче як метеорити, які впали там мільйони років тому, та поросли навколо рослинністю. До речі, дослідники вважають, що ці каменюки були місцем древнього календарного святилища.

Фото: Геннадій Мельник

Заблукати буде важко, хіба, якщо дуже постараєтесь. Протягом усього маршруту ви будете іти на добре витоптаній течіями, транспортом та місцевими людьми стежкою, яка ще й промаркована жовто-білими смугами на деревах. Це означає, що ви на правильному шляху.

Якщо направляєтесь туди машиною, то рекомендуємо їхати в Космач через с. Яблунів, адже нещодавно там постелили новий асфальт і дорога в ідеальному стані. Точну геолокацію можете глянути ось тут за посиланням.

Космач – ідеальний варіант для любителів походів у гори. Звідси стартують кілька маршрутів різної складності та тривалості. Любителі активного відпочинку можуть залишитися у горах на кілька днів, однак і для тих, хто полюбляє нетривалі прогулянки Карпатами, у Космачі теж є що робити.