Четвер, 29 Вересня

Що відвідати на Шацьких озерах: 9 маловідомих місць

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Шацькі озера. Чи не у всіх асоціюються з найглибшим та одним з найбільших озер України Світязем. А що ще побачити на Шацьких озерах? Очевидно, що на першому місці будуть самі водойми, бо їх налічують аж 22. Та рекреаційна діяльність розвивається лише біля декількох з них, а саме біля озер: Світязь, Пісочне, Чорне Велике, Люцимер, Пулемецьке, Соминець, Перемут. Розповідає Анна Кравченко.


1. Найбільше і найвідоміше з них Світязь — саме воно на фото. За останні 2 роки на березі озера облаштували круту інфраструктуру, тож відпочивати там надзвичайно приємно.

2. Озеро Пісочне — друге за популярністю. На його березі знаходиться радянський санаторій Лісова Пісня. Не дуже люблю все радянське, бо зазвичай воно має зашарпаний вигляд. Та все ж можна прогулятися й скласти своє враження, багато часу не займе. Тим паче прогулянки вздовж берегової лінії озера завжди приємні.

3. Антенне поле уран-3 біля озера Світязь — шикарна локація. Вже відвідали і можу сміливо рекомендувати.


4. Згоранські озера — місце дуже затишне, оточене сосновим лісом. А ще тут море грибів. Є інфраструктура.

Велике Згоранське озеро

5. В районі Шацьких озер знаходиться багато хуторів. Деякі з них дуже дикі, тож якщо матимете час погуляйте.

6. Садиба Гутовського біля озера Велике Піщанське — якщо любите руїни. На жаль, порадити не можу, бо садиба так заросла, що ми її ледве знайшли в чагарниках.

7. Музей фауни в Шацьку. В даний час в музеї нараховується більше 400 видів звірів і птахів, які проживають на території України або зустрічаються осінню і весною під час міграції.

8. Село Грабове. Село славиться своїми бойовими стежками. Так, просто за місцевою школою знаходиться дзот, в якому оборонялись прикордонники під час нападу нацистів у роки Другої світової.

9. Аномальна зона в селі Кошари. На піщаних дюнах там росте дивний ліс, стовбури якого викручені у всіх можливих і неможливих формах.
Де жити? Три дуже файні варіанти:

Комплекс “Острівки”. Гарний варіант для людей з авто чи з байками, бо до озера десь 1.5-2 км

Мотель Лемарк (прямо на березі)

Готельно-ресторанний комплекс Нестер Хаус через дорогу від озера

Що скуштувати?

  • Раки
  • Вугор і сомики
  • Пончики з різною начинкою (в сезон носять по набережній)
Share.