Вівторок, 16 Квітня

10 прекрасних місць з фільму «Довбуш», які варто відвідати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Список локацій з фільму «Довбуш», які варто відвідати, розповідає RDZS.org. Це фільм, який хочеться переглядати неодноразово. Не лише через захоплюючий сюжет та крутих акторів, а й через неймовірно-красиві місця, де він знімався.

1. Колиба, де жили Опришки

Більшість сцен з опришками на “Чорногорі” було, насправді, знято біля хребта Свидовець. Він такий же красивий, як і Чорногірський хребет, але має зручний під’їзд з Драгобрата та значно передбачуванішу погоду.

Колиба , де жили опришки. Кадр з фільму

Кіношна колиба біля озера Герашеска. Зараз перевезена в кіностудію “Довженка”. Фото туристів

Свидовець це один з наймальовничіший Карпатських хребтів. На ньому є озера з рибою та безліч красивих стежок. Влітку він доступний для всіх туристів.

Озеро Герешаска, Драгобрат

Кoлибa – хaтинa вiвчaрiв нa мaсивi Свидoвeць Рaхiвськoгo рaйoнy

2. Свірзький замок

Зла князівна мешкала у Свірзькому замку що біля Львова. І хоча це доволі далеко від Карпат, у фільмі все виглядає доволі натурально. Замок знаходиться в селі Свірж за 40 км. від Львова та доступний для відвідування.

Замок князівни, кадр з фільму

3. Збаразький замок

Сцену з князівною на балконі та мертвим опришком на колесі було знято в Збаразькому замку. Збаразький замок це одна з небагатьох добре збережених фортець Тернопільщини. Тут є мури, палац і підземелля. Завітайте всередину та відчуйте справжній дух середньовіччя!

Князівна та мертвий опришок на колесі. Кадр з фільму “Довбуш”

Збаразький замок. Фото звідси

4. Скелі Довбуша

Який же фільм про Довбуша без знаменитих “Скель Довбуша“. І хоч справжній Олекса ніколи там не бував, але всі кадри, де Довбуш стоїть на вершечку скель, зняті саме на них. На цих скелях, також, знімалася сцена боїв з солдатами та багато інших перебивок.

Олекса на скелях Довбуша. Кадр з фільму

Скелі Довбуша: про що мовчить кам'яне серце Прикарпаття - PRAVDA.IF.UA:  Новини твого міста

“Скелі Довбуша” знаходяться біля с. Бубнище на Івано-Франківщині. Є, також, гарний пішохідний маршрут з Львівської області через с. Труханів.

Сцена з солдатами знята саме на “Скелях Довбуша”

5. Дрогобицька солеварня

Сцена з лихварем знімалася в Дрогобицькій солеварні. Для цього над відстійниками ропи, навіть, вистелили нову підлогу.

Сцена з лихварем. Кадр з фільму “Довбуш”

Відстійники для ропи в Дрогобицькій солеварні. Тут знімалася сцена з лихварем

У фільмі один з опришків кидає сина лихваря в справжній соляний розчин! Розповідали, що актор був дуже щасливий, коли все вийшло зняти з першого разу.

 

Актор скупнувся в соляній ропі. Кадр з фільму “Довбуш”

Дрогобицька солеварня це найстаріше діюче підприємство в Україні. Сюди водять екскурсії для туристів.

6. Церква Святого Юра в Дрогобичі

Церква Святого Юра під час зйомок фільму “Довбуш”

Автентичних дерев’яних церков збереглося дуже мало, а ця ще й занесена в спадщину Юнеско. Церква Св. Юра знаходиться одразу біля Дрогобицької Солеварні. Цілком логічно, що її також використали для зйомок. Тут відбуваються сцени зі священником всередині церкви.

Церква Св. Юра доступна для відвідувачів. Неподалік є ще найвища оборонна вежа Львівщини, яка теж пам’ятає часи Довбуша.

7. Каплиця Боїмів у Львові

Якщо Довбуш ходив у церкву Св. Юра, то католицька князівна – в каплицю Боїмів. Це надзвичайної краси споруда у самісінькому серці Львова. Вона, також, відповідає історичній епосі Довбуша. Будучи у Львові, обов’язково відвідайте каплицю Боїмів. Таку красу мало де побачиш!

Каплиця Боїмів у Львові. Кадр з фільму “Довбуш”

Ось як там всередині каплиці Боїмів.

8. Середньовічний замок у Кам’янці-Подільському

Волощина чи, по сучасному, Румунія часто згадується у фільмі. Це місце, куди можна втекти з Речі Посполитої. Але брат Олекси, їдучи у Волощину, чомусь потрапляє у Камянець-Подільський замок. Він, в цей час, належав тій же Польщі.

Замок на Волощині за версією фільму “Довбуш”. Сучасні шпилі замальовані на комп’ютері

Фортеця у Кам’янці-Подільському це один з найкрасивіших та найзбереженіших середньовічних замків України. Його потрібно відвідати навіть і без фільму “Довбуш”. А тут ще й така нагода!

9. Печера “Вертеба”

І хоча в Карпатах біля Яремче є справжня печера Довбуша, але фільм знімали у печері “Вертеба” на Тернопільщині. А все тому, що вона значно просторіша за печеру Довбуша, та має зручний вхід.

Малий Олекса Довбуш в печері. Кадр з фільму

Печера “Вертеба”, де знімався фільм “Довбуш”

“Вертеба” це одна з небагатьох печер в Україні, де справді жили первісні люди. Є багато археологічних знахідок. Зараз у печері “Вертеба” діє єдиний в Україні підземний музей Трипільської культури.

10. Чемегівський Каньйон

Неподалік справжньої печери Довбуша є мальовничий Чемегівський каньйон. Там Олекса рятується від погоні та зустрічає відлюдника Ізраїля бен Еліезера, що є засновником Хасидизму. Творці фільму “Довбуш” розшукали правнука відомого рабина і він особисто та дуже колоритно зіграв свого прадіда.

Олекса Довбуш дереться Чемегівським каньйоном. Кадр з фільму

Те ж місце в Чемегівському каньйоні. Сучасне фото звідси

Сьогодні Чемегівський каньйон це справжні карпатські тропіки з водою “як на Балі”, ліанами папороті і смерековими джунглями. А поруч є ще маловідомий водоспад. Вам обов’язково тут сподобається!

Автор: Андрій Риштун / www.RDZS.org