Поляк пролетів над Карпатами на планері і показав світлини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Польський авіатор Себастян Кава пролетів над зимовими українськими Карпатами на своєму планері ASH 25. Під час польоту пілот зробив знімки гір з висоти і опублікував їх на особистому сайті, передає ЦТС.

Себастян Кава стартував на аеродромі Жерніца, за 50 км від українського кордону.

В Україні він пролетів над гірськими масивами Горгани і Чорногора. Зокрема, покружляв над Піп Іваном, де розташована найвища абсерваторія “Білий слон”, збудована поляками. Також на фото радару з салону планера видно, що він летів поблизу Долини, Болехова, Брошнів-Осади, що на Івано-Франківщині.


Пілот зізнався, що в більшості польоту побачити краєдиви Прикарпаття йому завадили густі хмари, інформує “Галка”.

Долетівши до румунського кордону, Кава був змушений повернути назад. У виконанні рейсу пілотові допомагали диспетчери Польського аеронавігаційного агентства (PAŻP), які перебували у Варшавському аеропорту імені Шопена. Планер виконував політ на висоті 6000-7000 метрів зі швидкістю в близько 200 кілометрів в годину. Після кружляння над українськими Карпатами, пілот повернувся до Польщі. В цілому Себастян Кава пролетів близько 750 км.

“Складний, але красивий політ і чудовий подвиг. Перетин, довжиною понад 800 км в такий короткий світловий день та з прикордонними маневрами підтверджує великий потенціал цього місця. Можливо, цей політ стане невеликим внеском у відновлення позитивних відносин із сусідами, і ця краплина прискорить руйнування брам та стін архаїчної системи. Боже, нехай ці прекрасні гори з чудовими умовами для польоту, але поки що без планерів, стають доступними для інших пілотів, як колись ми розширили площу раю, що охоплює Бескиди, Татри, Фатри і Судети в цій частині Європи. Тоді ми також починали з поодиноких пізнавальних польотів та нитками формували міжнародну дружбу”, – написав Себастян на своєму сайті.

Share.