П’ятниця, 26 Квітня

25 українських селищ з дуже кумедними назвами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чи не бажаєте обзавестися будиночком в Бухалово або Борщах? Або прописатися в Шнурках? А що якщо змотатися на вихідні у Великі Пузирки? Ну хоча б завітайте в толерантне село (але це не точно) Терпіння. Не дивуйтеся, на карті України вистачає населених пунктів, назви яких викликають як мінімум подив.

Деньги (Черкаська область) – малоймовірно, що жителі цього села захочуть перейменувати його. По-перше, кожен мріє жити при грошах. По-друге, мрії мають властивість матеріалізуватися.

Шнурки (Донецька область) – авторам топоніма фантазії не позичати. Напевно повинна існувати якась заплутана, як і самі шнурки, історія, пов’язана з його появою. Але ми такої не знайшли.

Кукли (Волинська область) – одна з небагатьох назв в нашому списку, походження якої відомо достовірно. На цій території поширений бур’ян кукіль, який і послужив назвою населеного пункту, перша згадка про який відноситься до 16 століття.

Погоня (Івано-Франківська область) – походження цієї кумедної назви невідоме. Саме село є паломницьким, на його території знаходиться монастир Успіння Божої Матері, в якому зберігається чудотворна ікона.

Скоморохи (Житомирська область) – жителям Скоморохов не позаздриш. Хоча ні, позаздриш, особливо якщо живеш там же, в Житомирській області, але в Ноздрище.

Женишківці (Хмельницька область) – здавалося б, де як не тут дівчатам шукати чоловіків. Але перше враження оманливе: якщо поглянути на останній перепис населення, то пенсіонерів в селі більше, ніж молодих кавалерів.

Терпіння (Запорізька область) – свою назву село отримало на початку 19 століття в пам’ять про стійкість старовірів, переслідуваних церковною владою.

Великі Пузирки (Хмельницька область) – ще один яскравий топонім. У тій же області, крім Пузирків, є як мінімум три десятка «великих» населених пунктів: Великі Жеребки , Великі Юначки , Великий Жванчик і т.п.

Ширяєве (Одеська область) – у сучасної людини назва викликає специфічні асоціації. В кінці 18 століття село мало статус важливої транзитної зони: через територію Ширяєве проходив Чумацький шлях, що з’єднував Одесу з Поділлям, Волинню і Балтою.

Борщі (Одеська область) – а ось назва цього населеного пункту дуже символічна. У 18 столітті в місцевому трактирі варили найсмачніший в окрузі борщ.

Бухалово – незрозуміло, що керувало людьми, називають свої селища подібним чином, але в Україні цілих два Бухалово: перше – в Полтавській області, друге – в Сумській.

Зади (Львівська область) – мікроскопічне село в Дрогобицькому районі. Згідно з останнім переписом населення, там живе 50 людей. Походження назви оповите таємницею.

І як вишенька на торті – ще кілька екзотичних селищ:

Каблуки (Чернігівська область)
Шуби (Харківська область)
Пояски (Житомирська область)
Лобкова Балка (Полтавська область)
Берегуйфалу (Закарпатська область)
Сукачі (цілих два – в Київській і Волинській областях)
Песець (Хмельницька область)
Пуків (Івано-Франківська область)
Падалки (Сумська область)