Завершується цьогорічне літо і у нас чудова нагода приємному відпочинку та враженням – знайомство з екзотичними тваринами, де ви та діти зможуть погодувати оленів чи погладити єнотів, поїздити верхи на конях та насолодитися перебуванням на природі. Пропонуємо вам 11 зоокутків у Львові та в області.
У самому серці Львова працює унікальний притулок, куди щодня потрапляють постраждалі тварини – деяких врятували від мисливців чи інших хижих тварин, інші травмувались в дикій природі, а когось зрадили люди. Тут можна зустріти безліч тварин: лисиць, лелек, білок, орлів, тхорів, кроликів, котів, коней, єнотів і навіть вовків.
Деяких з них після реабілітації випускають назад, на природу. В Домівці ви зможете не тільки погодувати тварин, а з деякими – навіть погратись. А при бажанні, зможете поволонтерити і допомогти тваринкам почуватись краще.
Коли: щодня з 8:00 до 20:00.
Де: в парку «Знесіння» у Львові, по вул. Довбуша, 24 (де інформаційний центр).
Скільки? Вхід вільний, але за бажанням ви можете залишити пожертву.
2. ЛЬВІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР
Хоча екоцентр у Львові прийнято вважати зоопарком, та насамперед він є закладом освіти, де дітки зможуть отримати хороші софт скіли. Більшість мешканців зоокутка врятували від смерті через травми отримані в дикій природі або ж від рука недобросовісних господарів.
Загалом в центрі є більше 130 тварин, найбільше – екзотичних видів. В тому ж числі дві відомих бабачихи Марусі, які віщують Львову весну, а також популярна серед малечі 16-річна мавпа на прізвисько Чіта. Також у центрі можна побачити хамелеона, ламу, удава, барана, єнота, павлина, павуків та лисиць тощо.
Коли: у будні з 10:00 до 17:00. У вихідні з 10:00 до 15:00.
Де: на вулиці Кубанській, 12 у Львові.
Скільки? Вхід вільний. Вітаються благодійні внески.
3. ЗООКУТОК У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ ГАЮ
Так, в Шевченківському гаю теж є власний невеличкий зоокуток, який додає колоритності тутешнім давнім садибам і тішить туристів вже багато років. На території музею свій прилисток знайшли близько 60 представників свійської та дикої фауни. «На господарці» тут можна побачити півнів, індиків, вівць, кіз та коней. Особливо увагу діток тут привертають козуля Юзя та ослик Бас. А ще у ставку плавають лебеді, яких можна погодувати.
Коли: з 9:00 по 17:15 щодня.
Де: в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, на вулиці Чернеча Гора, 1.
Скільки? Звичайний квиток коштує 50 грн, а пільговий – 30 грн. Екскурсійний обійдеться вам в 200 грн.
Дім єнота – це нестандартний приватний зоокуток у Львові, який створило подружжя львів’ян. На подвір’ї свого дому пара облаштувала спеціальний просторий вольєр для семи єнотів. За попереднім записом усі охочі можуть завітати сюди і погратись з полоскунами, а також погодувати їх і зробити селфі. Та господарі попереджають, що з цими маленькими злодіями потрібно бути обережними, адже вони часто витягують з кишень ключі та телефони. Крім того, у власників також можна купити маленького єнотика.
Коли: з 13:00 до 19:00. На відвідини потрібно обов’язково попередньо записатися.
Де: на вулиці Навколишній, 22 у Львові.
Скільки? Година перебування з єнотами коштує 120 грн з людини.
5. ЗООЦЕНТР «ВЕСЕЛІ ЗВІРЯТА»
А цей розважальний зооцентр хоча не є надто відомим, проте обов’язково вразить ваших діток. У зоокімнаті малеча зможе подивитися на різноманітних тваринок, а з деякими навіть погратися. Тут представлено понад півсотні різновидів екзотичних тваринок, плазунів, птахів та рибок. Також тут мешкають шишнили, декоративні кролики та морські свинки.
Коли: щодня окрім понеділка, з 11:00 до 20:00.
Де: на вулиці Щирецькій, 36 у Львові.
Скільки: Оплатити потрібно лише дитячий квиток. У будні одна година перебування в центрі коштує 50 грн, дві 85 грн, а квиток-безліміт — 100 грн. Щодо вихідних, то ціни 60 грн, 110 грн та 150 грн відповідно.
6. «СКРАБОВА ГОРА»
Лише за 19 кілометрів від Львова можна опинитись на справжньому кінному ранчо, де можна відчути себе вершником кращого Американського фільму! Комплекс «Скрабова гора» створив львівський бізнесмен Остап Лунь, який з дитинства мріяв кататись на конях. Сюди часто приїздять гості, аби зайнятись іпотерапією – поїздкою верхи на могутніх жеребцях. Тут є все, щоб гарно відпочити в дружньому колі – душевна місцина з прекрасним краєвидом, затишна і тепла хатина, гостинні господарі, благородні коники та дружні песики. Також тут є віслюк та кабани.
Коли приходити: щодня з 9:00 до 21:00.
Де: в селі Лопушна Перемишлянського району, на вулиці Селиська, 7.
Скільки: Одна година кінної прогулянки коштує 500 гривень, а одна година фото сесії на коні в присутності інструктора – 750 гривень.
7. ЗООПАРК «ЛІМПОПО»
Зоопарк «Лімпопо» – найбільший традиційний зоопарк на Львівщині (чотири гектари), де проживає понад 500 представників тварин різних видів. Серед завезених з усього світу тварин зоопарку є чимало рідкісних та унікальних. Це, наприклад, білі та уссурійські тигри, білі леви, леопарди трьох видів, чорні ягуари, а також наразі єдині в Україні канадські рисі, які занесені до всесвітньої програми захисту тварин. Гордість колекції — 8-річний «цар звірів» на ім’я Цезекс, вагою понад 300 кілограмів.
Тут окрім вольєрів розташовані також кафе та літній дворик, де ви сім’єю зможете відпочити після прогулянки. Для дітей поруч із зоопарком облаштували розважальний майданчик, також за бажанням малюків можуть покатати територією зоопарку на віслюку.
Коли: влітку з 10:00 до 18:00, а взимку з 10:00 до 17:00. Без вихідних.
Де: в селі Меденичі Дрогобицького району, на вулиці Львівській, 21.
Скільки? Дорослий квиток 110 грн, дитячий (5-14 років) — 70 грн. Діткам до 5 років вхід безкоштовний. Також вхід вільний для учасників АТО.
8. ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК «ДОМАЖИР»
У сучасному світі мало кого здивуєш появою ведмедів – їх можна побачити в цирках або зоопарках, де вони розважають публіку. Але часто «за лаштунками» веселої вистави ховається людська жорстокість до тварин. У ведмежому притулку «Домажир» ви зможете переосмислити деякі буденні речі, адже саме тут чотирилапим з цирків, зоопарків та притравочних станцій допомагають повернутися до нормального життя після перебування в неволі. Ведмедики, які потрапляють в «Домажир», залишаються тут на довічне утримання. В притулку тварин називають своїми вихованцями, адже кожен з них має власне ім’я та свою сумну історію.
Коли : щодня крім понеділка, з 10:00 до 19:00.
Де: у Жорниськах, на вулиці Ведмежий край, 1.
Скільки? Звичайний квиток для дорослих коштує 70 грн, а з екскурсією 100 грн. Для дітей 35 грн і 50 грн відповідно. При наявності студентського, квиток звичайний коштуватиме 50 грн, а з екскурсією 70 грн. Сімейний квиток звичайний (для 2-ох дорослих і 3-ох дітей) коштує 170 грн, а з екскурсією — 240 грн. Для людей з обмеженими можливостями звичайний квиток обійдеться в 30 грн і 40 грн відповідно.
9. МІНІ-ЗООПАРК «ЕДЕЛЬВЕЙС»
Ще один маловідомий зоокуток, повз якого ви могли неодноразово проїздити – міні-зоопарк на території готелю «Едельвейс». Комплекс розташований біля автотраси «Київ-Чоп», тому сюди зручно буде навідатися під час подорожі. У цьому зоокутку можна подивитися на ведмедів, лисиць, вовків та оленів.
Коли: щодня з 10:00 до 17:00.
Де: У Сколе, на вулиці Князя Святослава, 35.
Скільки? Квиток для дорослого коштує 30 грн. Для дітей віком до 6 років включно вхід безкоштовний. Для мешканців готелю відвідини зоокутка є безкоштовними.
10. ДЕЛЬФІНАРІЙ «ОСКАР»
Останньою локацією з тваринками в нашій добірці є дельфінарій «Оскар» – перший та наразі єдиний дельфінарій в Західній Україні. Його приміщення розраховане на 500 осіб та облаштоване двома басейнами. В одному – відбуваються показові виступи тварин, а в іншому – проводять дельфінотерапію для хворих діток.
Коли: каса працює щодня окрім понеділка, з 10:00 до 18:00. Показ денної вистави з вівторка по п’ятницю відбувається 12:00, а вечірньої — о 16:00. Щодо вихідних, то ранкову виставу проводять о 11:00, денну о 14:00, вечірню — о 17:00.
Де: в Трускавці, на вулиці Городище, 18.
Скільки? Загальний квиток коштує 220 грн, а VIP-місця у перших трьох рядах центрального сектора — 270 грн. Дітям до 3-ох років включно вхід безкоштовний.
Червонокнижні рисі, рідкісні оцелоти та африканські сервали живуть на подвір’ї приватного будинку в місті Борислав, що у Львівській області. Власниця екзотичних кішок перетворила з чоловіком власний двір на величезний вольєр.
Відкриті вольєри встановлені в центрі міста за адресою Міцкевича, 2 і за ними можна спостерігати з моста над річкою, а також з ресторану навпроти.