Четвер, 18 Квітня

В пошуках милих створінь: у Львові працює Дім єнотів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ви коли-небудь пробували єнототерапію? А чи бачили вживу єнотів? Подружжя львів’ян влаштувало Дім єнота. Це єдине місце у Львові, де на милих пухнастих тварин можна не лише подивитися, але й погодувати чи сфотографуватись.

У Руслани та Андрія Гервазюків мешкають одразу семеро єнотів, які щодня охоче зустрічають гостей. З першого погляду усі вони дуже подібні між собою. Однак господарі запевняють, що з легкістю можуть сказати, хто зараз поліз за ящик, а хто — подерся догори драбиною.

Господарі екзотичних тварин таке захоплення єнотами пояснюють просто – спілкування з пухнастиками заряджає людей позитивом і радістю.

“Ми підбирали імена за тим, як єнотики себе поводили. Лялька у нас любила сидіти на руках, наприклад, Мишка була і лишаєтся дуже тихою, Степашка — добрий, а Сірко — прудкий, наче вовк, і ще був відповідного кольору. Ще у нас є Лисичка. Вона дуже хитра дівчинка”, — розповідала dyvys.info господарка.

Раніше усі тваринки жили у будинку разом із господарями: поруч проводили дозвілля, сиділи за столом під час обіду чи вечері. Однак коли ті стали дорослішати, жити усім разом стало тісно і важко. Єноти ставали все більш непосидючими, а меблі і шпалери — менш цілими.

Тому господарі вирішили облаштувати для домашніх улюбленців вольєр на подвір’ї. Сюди поставили дерев’яні коробки, у яких ті можуть спати, кілька драбин, аби єноти не сумували, та повісили гойдалку з гамаком. Згодом його тут не стало… Одні єноти його погризли, а інші — відв’язували.

“Гойдалка раніше теж була гарна, пофарбована. Але наші єнотики розібрали її вже на наступний день після того, як ми повісили, і обдерли всю фарбу. Ще тепер ми маємо лисе дерево. Але зовсім нещодавно на ньому висіли груші й листики”, — з посмішкою згадує господарка.

Фото: teren.in.ua

Усе це пов’язано з непосидючістю тварин. За словами Андрія, у дикій природі вони за день проходять не один кілометр у пошуках їжі. Тут же отримують її регулярно і без зусиль, а тому мають якось вивільняти енергію.

Аби задовольнити потреби єнотів, господарі також купають їх на подвір’ї, інколи — просто ставлять велику ванну з водою, аби ті бавилися.

Єнотів можна годувати (завчасно купити сухофрукти, фрукти, горіхи, сухий корм для котів, або взяти їжу у власників), гладити, фотографувати, гратися з ними. Однак, зважаючи на хижy сутність тварин, їх бажано не лякaти, адже милi з вигляду клyбочки шeрсті боляче кyсаються та цaрапаються.

Дім єнота знаходиться у Львові на вулиці Навколишній, 22. Це Личаківський район міста

Вартість 200 гривень з людини. За дітей також 200 грн, бувають знижки. Попередньо необхідно записуватись за телефоном +380 97 457 2786, аби не було натовпу.