На Львівщині на приватному подвір’ї живуть великі екзотичні кішки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Червонокнижні рисі, рідкісні оцелоти та африканські сервали живуть на подвір’ї приватного будинку в місті Борислав, що у Львівській області. Власниця екзотичних кішок перетворила з чоловіком власний двір на величезний вольєр, повідомляє ТСН.

Він поділений на секції, щоб різні види не перетиналися. У літній час котячі живуть у відкритих вольєрах, а взимку переходять в утеплені приміщення.

Поводитися із екзотичними кішками жінка навчалася у місцевому зоопарку. Тварини хоч і дикі, але народжені в неволі і з малку приручені людьми. Їх можна погладити, деякі навіть дозволяють взяти себе на руки. Власниця каже, що завжди захоплювалась дикими кішками і зрештою здійснила свою мрію.

“Почалися наші кицьки вперше з європейської рисі. Дівчинку ми привезли із Словенії маленькою. Оцелотів, яких ви могли  нас бачити, пара, вони є родом із Чилі. Є певні метражі, є певні умови і ми так, ми мусимо їх дотримуватися. Це не важко робити”, – розповіла власниця.

Оцелоти Тайсон та Кайла – найбільша гордість приватного міні зоопарку. Хижаків привезли з Чеського звіринцю. В Україні представників такої породи більше нема, передає 5 канал.

Найгостинніші в домашньому зоопарку сервали та саванна. Це – хижі африканські ссавці. Будь-хто може зайти до їхньої клітки, взяти на руки, сфотографуватися і побавитися.

“В туалет вони ходять під землю. Спеціально для них вимурували. Цей вид взагалі є майже вимерлий. Люди їх просто винищували на хутро. У зоопарках їх майже немає. Ми сподіваємося, щоб нам вдалося вивести потомство. Це кішки, але вони як пітони. Вони є дуже повільні, але реакція під час полювання дуже миттєва”, – каже Лія Левицька, господиня.

“Раціон кішок – це курятина, індик, кролик, ягня. Свиняче м’ясо не даю. Травичку кожен день даємо, вони раді. Прибираю”, – говорить Андрій Балан, господар.

До екзотичного сусідства більшість місцевих вже звикли.

“Зовсім не страшно, всі коти у вольєрах, захищені, ми сюди з дітками приходимо, бавимося. Нічого страшного нема”, – каже Олена Хорошилова, сусідка.

Однак, цей звіринець подобається далеко не всім. До Держекоінспекції місцеві жителі надіслали скаргу про неналежне утримання тварин. Порушення знаходять. Тваринам тут затісно, а ліцензії на їхнє утримання немає.

“Трохи менша площа, ніж має бути по утримуванню диких тварин. Приблизно 29 метрів в них, а має бути 34. Має бути дозвіл на утримання, який має видати Міністерство природних ресурсів, а, на жаль, немає”, – каже Микола Барабаш, інспектор Держекоінспекції у Львівській області.

Далі законність утримання тварин у вольєрах в домашніх умовах вирішуватиме суд.

Тим часом господарі планують завести ще пару хижаків та запрошують відвідати їхній міні зоопарк.

Відкриті вольєри встановлені в центрі міста за адресою Міцкевича, 2 і за ними можна спостерігати з моста над річкою, а також з ресторану навпроти.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР