10 колоритних невеликих міст Європи, де можна затишно відпочити

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Втомились від великих міст Європи, які кишать туристами? Хочеться відвідати щось менше, затишніше та компактніше? Пропонуємо список з 10 міст різних європейських країн, які беззаперечно назавжди позитивно закарбуються у ваших спогадах. Часто такі міста мають навіть ще цікавіший шарм та атмосферу, ніж надто розкручені туристичні напрямки.

1. Торунь, Польща

Наша сусідка Польща теж вміє дивувати тих, хто вирішить відхилитися від стандартних маршрутів і оглянути щось більше ніж просто Краків і Варшаву. Торунь знаходиться на півночі країни і є популярною серед самих поляків. Вони приїжджають сюди, щоб краще пізнати свою історію і культуру, адже це містечко досі приховує секрети Середньовіччя.

2. Оденсе, Данія

Тільки в такому казково красивому місті міг народитися найкращий казкар всіх часів і народів Ганс Християн Андерсен. Напевно, у своїх творах він описував саме Оденсе, в якому провів своє дитинство. Невеликі будинки, вузькі вулички і середньовічні замки – здається зараз з-за рогу вийдуть пастушка і сажотрус. Сьогодні мандрівники (треба визнати, досить рідкісні) приїжджають в Оденсе, щоб поклонитись знаменитому письменникові і погуляти Садом Ганса Християна Андерсена. Також тут можна відвідати будинок-музей казкаря і прекрасно збережені замки Нюборг і Егесків.

3. Гітхорн, Нідерланди

Родзинкою цього селища є те, що тут немає ні машин, ні доріг. Замість них – канали та човни. І місцеві жителі «паркують» свої човни прямо біля зелених ділянок. Всі будинки приватні, покриті характерною солом’яною стріхою, а навколо них розбиті квітучі сади. Жити тут, напевно, нуднувато, але от якщо відвідати Гітхорн всього на день-два, здасться, що потрапив в паралельну реальність, де всі живуть спокійно і щасливо.

4. Блед, Словенія

Курортне місто Блед – справжній рай для тих, хто хоче насолодитися природою, погуляти по горах, викупатися в найчистішому озері і подихати свіжим повітрям. Це затишне містечко славиться не тільки природними багатствами, але і незвичайною церквою на маленькому зеленому острові посеред невеликого озера.

5. Бахарах, Німеччина

Фото: Jiuguang Wang

Колись Віктор Гюго назвав це містечко «найчарівнішим у світі», і навіть сьогодні з ним складно не погодитися. Напевно, з часів великого письменника мало що змінилося, тут досі витає дух Середньовіччя: все ті ж будинки, прикрашені сосновими балками, старовинні церкви і бруковані вулички. Сюди варто приїхати, щоб відчути цю атмосферу, скуштувати традиційні німецькі сосиски з кислою капустою і випити місцевого вина, яке є візитною карткою містечка.

6. Манарола, Італія

Подорожуючи Італією, варто податися на північ країни і відвідати національний парк Чінкве-Терре, який складається з п’яти невеликих поселень, побудованих прямо в скелях і з’єднаних підземними дорогами. Манарола – найбільш мальовниче містечко з них. Різнобарвні будиночки “вписані” прямо в гори. Селище оточене виноградниками, і місцеве вино славиться своєю п’янкою легкістю. На пристані можна взяти на прокат невеликий човен і вирушити на морську прогулянку. З моря відкривається розкішний вид на незвичайне місто.

7. Гент, Бельгія

Досить відоме серед європейців, але зовсім не знайоме нашим мандрівникам, маленьке містечко Гент можна сміливо назвати бельгійською Венецією. Воно все обнизане розгалуженнями річки Лис, по якій ходять милі катери. Тут не так багато пам’яток, але створюється враження, що тут кожен будинок пам’ятний, адже Гент відрізняється дивовижною архітектурою навіть звичайних будівель, які збереглися ще з XVI століття.

8. Альбаррасіна, Іспанія

Недарма це містечко вважається національним надбанням Іспанії і було визнане найкрасивішим містом країни. А ви й не чули про нього? Терміново варто виправляти це непорозуміння! Альбаррасіна знаменита своєю історією, яка бере початок ще до нашої ери, природними багатствами (в найближчих схилах серед зеленого лісу ховаються невеликі мальовничі річечки і водоспади) і … дверними ручками. Кожні двері кожного будинку в місті виконані вручну місцевими майстрами і мають свою неповторність.

9. Мостар, Боснія і Герцеговина

Туристи не обдаровують підвищеною увагою цю країну, а вже тим більше таке дрібне місто, як Мостар. А даремно! Колоритний і затишний, він був закладений в XV столітті на берегах річки Неретви. З тих пір пережив чимало битв і боїв, але якимось дивом зберіг історичний центр. Візитна картка Мостара – Старий міст, який з’єднує обидва скелясті береги, на яких розташоване місто. Нехай це місто одного дня, але витраченої на нього доби точно не буде шкода.

10. Оломоуц, Чехія

Чехія – це втілення наших уявлень про європейське життя, і навіть таке невелике місто як Оломоуц, що на сході країни, незважаючи на багатовікову історію, сьогодні живе активним культурним життям. Місто схоже на один суцільний музей під відкритим небом, а тому проста прогулянка по ньому вже здається захоплюючою.

За матеріалами: Всвіті

Share.