Неділя, 25 Лютого

SoftServe відкриває лабораторію з робототехніки для студентів ЛНУ ім. І. Франка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У середу, 26 грудня, о 11.00 год. в ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Тарнавського, 107, ауд. 313, факультет електроніки та комп’ютерних технологій) з ініціативи SoftServe відкриють лабораторію з робототехніки. Тут проходитимуть заняття для студентів факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Факультативні заняття з робототехніки працівники SoftServe cпільно з викладачем факультету розпочали ще на початку навчального року. Однак віднині вони проходитимуть у відремонтованому приміщенні, оснащеному усім необхідним обладнанням, починаючи від інтернет-мережі та 13-ти комп’ютерів, завершуючи, власне, роботами Turtlebot 3 та необхідними матеріалами для роботи з ними. Завдяки цьому оснащенню студенти матимуть змогу не лише відпрацьовувати алгоритми в режимі симуляції, але й виправлятимуться у керуванні реальними мобільними платформами.

«Мені надзвичайно приємно спостерігати якісні трансформації, що останні кілька років відбуваються у ІТ-освіті Львова завдяки синергії бізнесу та університетів, — наголошує співзасновник та член Ради Директорів SoftServe, Голова Наглядової Ради ЛНУ ім. І. Франка Тарас Кицмей. — Наша компанія, як і вся індустрія, залежить від розвитку освіти. Тож ми приділяємо велику увагу співпраці з університетами, для того, аби зберегти високу конкурентоздатність існуючих і майбутніх українських ІТ-спеціалістів».

«На сьогоднішній день напрямок Robotics розвивається надзвичайно швидко: автоматизовані склади Amazon, самокеровані авто від Google та роботи Boston Dynamics є прекрасною ілюстрацією можливостей сучасних технологій. В той самий час, поріг входу в Robotics дисципліну значно зменшився і вона стає більш демократизованою та доступною для впровадження на більшості підприємств, — розповідає старший віце-президент з провідних технологій SoftServe Сергій Газієв. — Крім того, Robotics поєднує суміжні дисципліни, такі як штучний інтелект (АІ) та Інтернет речей (ІоТ), таким чином факультатив дає можливість розвивати в Україні таланти, які матимуть більшу цінність на ринку праці, ніж традиційне програмування бізнес-аплікацій. Ми розуміємо, що єдина можливість у студентів отримати практичні навички — це відкриття факультативу та ось така, оснащена усім необхідним лабораторія, де поруч з працівниками нашої компанії студенти зможуть поринути у цю захоплюючу дисципліну, що змінює світ».

Вибір майданчику для занять з робототехніки не був випадковим, адже завдяки базі знань з електроніки студенти є найбільш підготовленими до здобуття практичних навичок зі робототехніки, що зараз набуває великого розвитку в ІТ.

«Відкриття лабораторії робототехніки є черговим кроком у сталій співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка та компанії SoftServe у створенні середовища якісної освіти та формування навичок командної роботи. І що важливо — це відбувається у галузі, що знаходиться на вістрі сучасного науково-технічного розвитку і є взаємовигідною», — наголосив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка Віталій Кухарський.

Робота над проектами проходить у групах по 8−10 студентів. Працюючи в роболабораторії, студенти будуть мати змогу відтворити основні алгоритми навігації мобільних роботів, а в подальшому зможуть імплементувати для роботів алгоритми вищого рівня — комп’ютерний зір, аналіз мовлення. У день відкриття лабораторії перша група студентів презентуватиме свої перші проекти з робототехніки, розпочаті на факультативних заняттях від SoftServe.

У відкритті лабораторії також візьмуть участь:

— Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Кухарський Віталій Михайлович
— Заступник декана факультету електроніки Фургало Юрій Миколайович
— Завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Болеста Іван Михайлович

— Науковий керівник роботехнічної лабораторії Злобін Григорій Григорович— Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe, голова Наглядової ради ЛНУ ім. Івана Франка— Cергій Газієв, віце-президент з провідних технологій у SoftServe

— Любомир Демків, експерт по робототехніці у SoftServe, кандидат фізико-математичних наук
— Ольга Грицай, директор, Robotics and Advanced Programs
— Андрій Бенч, Research Engineer, кандидат фізико-математичних наук.

Контактна особа — Марія Кучеренко, 067 208 87 15.