Субота, 27 Квітня

МОН тимчасово призупиняє процес об’єднання львівських вишів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

МОН тимчасово призупинило процес модернізації мережі закладів вищої освіти у Львові на час вступної кампанії. Про це, у середу, 20 березня повідомили у Міністерстві освіти і науки України. Вступна кампанія стартувала 14 березня

Таке рішення пов’язано із тим, що 14 березня стартувала реєстрація на НМТ (Національний мультимедійний тест), основна сесія якого відбудеться з 14 травня по 25 червня. Після цього розпочнеться активна фаза вступної кампанії 2024.

“Ми розуміємо, що і вступники, і заклади освіти вже активно готуються до вступу. Тож у зв’язку з цим МОН ухвалило рішення у цей період не пропонувати на розгляд КМУ зміни у мережі ЗВО, крім тих, що вже перебувають на погодженні у ЦОВВ”, — пояснили у міністерстві.

Йдеться про три проєкти розпорядження, що стосуються об’єднань ЗВО у Львові, Кривому Розі та Дніпрі.

Зокрема, у Львові хочуть приєднати Українську академію друкарства до Львівської політехніки, однак колектив академії проти. Персонал УАД проти такого приєднання, а цей процес позбавить академію самостійності і самоврядування, створить для студентів ризик збільшення цін на навчання і втрати місць у гуртожитках.

Також міністерство розглядає можливість об’єднання ще двох львівських вишів — Університету ветеринарної медицини та біотехнологій і Університету природокористування.

Раніше у МОН заявили про наміри зменшити кількість українських ЗВО, аргументуючи таку необхідність тим, що протягом останніх років в Україні скорочується кількість випускників шкіл.

Міністр освіти вважає, що таке рішення матиме низку переваг. Зокрема, у ЗВО будуть більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу, доступ до інвестицій та можливість сконцентруватися на підготовці кваліфікованих фахівців.

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький розповів про критерії укрупнення закладів вищої освіти, а також заявив, що варто зберегти ЗВО у містах, де живе не менше 100 тисяч людей, а у населених пунктах з кількістю мешканців від 100 до 350 тисяч – залишити максимум два університети.

Він також стверджував, що ректори чинять опір таким змінам у сфері освіти.