Субота, 15 Червня

Галицький IT-бум, або чому програмісти їдуть працювати до Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

IT-сектор поряд з туризмом став основою економіки Львова. Сьогодні столиця Галичини має найбільшу в Україні концентрацію айтішників на душу населення. Чим місто Лева приваблює програмістів, йдеться у репортажі Deutsche Welle.

Лише за останній рік у Львові з’явилися 70 нових IT-компаній. Нині їх вже майже 320. Кількість фахівців також стрімко зростає. Адже проблем з “відтоком мізків” галузь не має.

Навпаки програмісти охоче переїжджають до Львова зі всієї України, зокрема зі столиці. А деякі – навіть повертаються з-за кордону. Адже середній дохід львівського айтішника – 1800 доларів.

Завдяки низьким податкам і витратам на життя в Україні вони можуть дозволити собі більше, ніж колеги в Європі. Тож, їхати на чужину необхідності немає. Хіба що у відпустку.

Наприклад, колись на львівському “Електроні” виробляли перші у Радянському союзі кольорові телевізори, а сьогодні в орендованому приміщенні заводу інженери IT-компанії N-iX тестують симулятор для тренування квотербеків, нападників в американському футболі. Аналогів у світі симулятор не має, а розробляли для замовників із США.

Детальніше можете побачити у сюжеті видання.