Неділя, 24 Вересня

Вперше Сорочинський ярмарок проведуть не на Полтавщині, а у Львові: деталі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Організатори повідомили, що вперше в історії Сорочинський ярмарок проведуть не у Великих Сорочинцях Полтавської області. До такого вчинку вдались для того, щоб не наражати людей на небезпеку через відсутність укриттів у селі на Миргородщині.

Варто зауважити, що у 2023 році ярмарок пройде в межах свята “Схід і Захід разом!”. Проведуть його у Львові та присвятять Дню Незалежності України.

“Вперше у своїй історії Національний Сорочинський ярмарок відбудеться у Львові”, – заявили організатори.

Керівниця проєкту Світлана Свищева розповіла, що ярмарок пройде на вулиці Коперника, 17 у Палаці мистецтв 24 – 27 серпня до Дня Незалежності України.

За її словами, на ярмарку у Львові буде орієнтовно 100 підприємців та майстрів, а також народні колективи, які братимуть участь у Всеукраїнському фестивалі народної творчості “Ярмаринка”.

Організатори повідомляли, що на ярмарку будуть:

  • вироби майстрів народної творчості;
  • товари українських компаній;
  • продукція крафтових виробників;
  • страви української кухні.

Чому Сорочинський ярмарок не проводять у Великих Сорочинцях

Світлана Свищева зазначила, що у них на території немає укриття.

“Тому що, якщо його будувати, то воно має вміщувати мінімум до 10 тисяч людей, адже у нас учасників кожен рік до 5 тисяч. Тому наразі є більш важливі місця, де потрібні укриття — це школи та садочки”, – пояснила Світлана Свищева.

Коротко про Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок описав у “Вечорах на хуторі біля Диканьки” Микола Гоголь. На початку 19 століття люди їхали на цей ярмарок по товари, хоч він не був, ані найбільшим, ані найвідомішим.

Ярмарки існували до 20 років 19 століття, аж поки не були закриті через перехід на торгівлю в кооперації та під контроль держави.

У 1966 році Сорочинський ярмарок знову відродився. У радянський час існував за інерцією. У 1999 році ярмарок отримав статус Національного.

Сорочинський ярмарок не проводили двічі за 25 років існування проєкту. Зокрема, не було ярмарку у 2022 році.