Понеділок, 6 Грудня

Жителі Львова вийшли до консульства підтримати білорусів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вчора, 10 серпня, біля Почесного консульства Білорусі у Львові (вулиця Героїв УПА, 78) зібралось близько двох десятків небайдужих львів’ян, щоб висловити підтримку протестувальникам Білорусі, які вийшли на вулиці міст виразити протест результатам президентських виборів, пише 4studio.

Акцію «Жыве Беларусь!» організували студентське братство Львова та “Демократична Сокира”.

Фото: 4studio.com.ua

У багатьох львів’ян були білоруські та українські прапори. Також активісти мали плакати із написами про підтримку білорусів. На акції було й кілька білорусів.

Фото: 4studio.com.ua

«Вчора, судячи за всіма ознаками, відбулись просто масові фaльсифiкації на виборах. А вночі непрaвомірне застосування сили до мітингуючих. Вже є жeртви і багато поcтраждалих», — акцентують увагу організатори події у Львові.

«Існують базові цінності. Вони первинні та визначальні – свобода, суверенітет особистості, влада, як представництво народу. Їхня оцінка не може залежати від симпатії чи антипатії до протестувальників. Те, що відбувається у Білорусі – неприпустимо. Неприпустимо, починаючи зі зняття з виборів та ув’язнення кандидатів в СІЗО», – додали вони.

Це ті речі, проти яких стояли два Майдани в Україні. І саме це повинно визначати наше відношення та нашу позицію, стверджують учасники цієї акції.

Фото: 4studio.com.ua

Нагадаємо, у Білорусі цими днями минули вибори президента, де прогнозовано переміг багаторічний президент Лукашенко, набравши понад 80% голосів.

Десятки тисяч білорусів вийшли на вулицях майже у всіх великих містах, тому що вони не згодні з такими результатами: протестувальники вимагають визнати результат виборів недійсним й закликають Лукашенка піти з посту глави держави.

Ситуацію у Білорусі в російських ЗМІ вже охрестили “українським Майданом”.

Міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника оприлюднили заяву з приводу ситуації, викликаної незадоволеністю громадян результатами президентських виборів у Білорусі.

Share.