Понеділок, 26 Лютого

Спільна заява України, Польщі та Литви до Лукашенка щодо протестів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника оприлюднили заяву з приводу ситуації, викликаної незадоволеністю громадян результатами президентських виборів у Білорусі. Відповідну заява опублікував Укрінформ.

«Як міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника, ми глибоко стурбовані ескалацією ситуації в Білорусі після президентських виборів і закликаємо владу утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих минулої ночі. Повага до основних свобод та прав людини, включаючи демократію та верховенство права, є необхідною для подальшого розвитку незалежної та суверенної Білорусі, яку ми повністю підтримуємо», – йдеться в заяві.

Її підписанти висловили впевненість, що лише шляхом діалогу поточну ситуацію можна вирішити на благо народу та держави Білорусь.

«За потреби, ми відкриті до будь-якої допомоги у сприянні цьому діалогові. Добробут та процвітання Білорусі та її народу важливі для всієї Європи та особливо для нашого регіону. Усі ми зацікавлені у продовженні взаємовигідного діалогу, а також співпраці, заснованої на демократичних цінностях та орієнтованої на створення умов для спільного та стабільного майбутнього», – зазначається в документі.

Сьогодні зранку Президент України Володимир Зеленський прокоментував заворушення у Білорусі, які виникли після проведення президентських виборів та закликав вести суспільний діалог.

Нагадаємо, що Україна, Польща та Литва 27 липня оголосили про створення нового формату взаємодії — “Люблінського трикутника”. Перше засідання новоствореного формату відбулося у Польщі, а друге буде в Україні.

9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За попередніми даними ЦВК Білорусі, за чинного главу держави Олександра Лукашенка, який беззмінно керує країною з 1994 року, проголосували 80,23% виборців.

У країні тривають акції прoтесту проти результатів президентських виборів. На цей час у Мінську поновилося протистoяння громадян і міліції, є затpимані, поранено журналістку.