Японський архітектор Шигеру Бан збудує хірургічний корпус реабілітаційного центру у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Японський архітектор Шигеру Бан збудує хірургічний корпус реабілітаційного центру у Львові. Сьогодні, 5 вересня, у Токіо відбулася пресконференція за участі міського голови Львова Андрія Садового та архітектора Шигеру Бана.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міський голова Львова Андрій Садовий, пише Суспільне.

Під час пресконференції зокрема обговорювали важливість побудови такого центру в Україні, у Львові.

“Щойно завершили пресконференцію з всесвітньовідомим японським архітектором Шигеру Баном. Говорили з десятками представників азійських медіа. Шигеру Бан збудує новий сучасний хірургічний корпус для нашої екосистеми UNBROKEN. Про це ми домовились ще влітку на Урбан Форумі у Львові”, — повідомив Андрій Садовий.

Він додав, що сьогодні в Японії розпочали збір грошей на будівництво хірургічного корпусу.

“Ми повинні це збудувати якнайшвидше, не зважаючи на те, що війна триває. Японський уряд обіцяв допомогти Україні з відбудовою, але цей проєкт не може чекати. Також я презентував цей проєкт для багатьох компаній, партнерів, представників влади, бо вірю, що всі разом ми збудуємо цей медичний центр у Львові”, — сказав архітектор Шигеру Бан під час пресконференції.

Андрій Садовий додав, що презентувати проєкт хірургічного центру планують також на найбільшому Міжнародному економічному форумі у Кобе. Так сподіваються залучитися підтримкою японського народу.

Що відомо про новий хірургічний комплекс Національного реабілітаційного центру “Незламні”?

У червні японський архітектор Шигеру Бан перебував з візитом у Львові. На прохання міського голови Львова він погодився допомогти у проєктуванні корпусу лікарні.

За попереднім проєктом передбачено, що центр матиме вісім поверхів – два під землею та шість наземних. Основна конструкція – з бетонними ядрами, а всередині будуть дерев’яні конструкції без металевих з’єднань. Українська архітектурно-інжинірингова компанія abmk, яка спроєктувала центр реабілітації “Незламні”, співпрацюватиме з японськими колегами, аби майбутній проєкт був адаптований під українські вимоги.

Шигеру Бан — один із сучасних архітекторів. Він створює тимчасові прихистки для людей, які втратили свої домівки, з нетрадиційних матеріалів, таких як папір, бамбук, тканина. Шигеру Бан — лауреат Прітцкерівської премії.

Допомогу Україні Шігеру Бан запропонував в березні 2022 року. Він разом з волонтерами допомагав створювати тимчасове житло для українських переселенців в Україні, Польщі, Словаччині та Франції.