Неділя, 26 Травня

Як виглядає площа Двірцева на завершальному етапі реконструкції і що змінилось

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на площі перед залізничним вокзалом, площі Двірцевій, завершують реконструкцію другої, західної, частини простору з фонтаном, новими насадженнями і вуличними меблями. Фото площі з висоти пташиного польоту опублікував заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий. А також розповідаємо, що там з вулицею Чернівецькою.

Фонтан із пішохідними місточками мав бути на третину більший, оскільки повинен був заходити на територію майбутнього підземного паркінгу. Однак, поки що площу відкриють у такому вигляді, оскільки реалізація підземного паркінгу затримується на невизначений термін через пошук інвестора.

Західна сторона площі, на якій завершують ремонтні роботи. Фото: Андрій Білий

Уздовж фонтана буде чотири пішохідні місточки, форсунки та освітлення. Другу частину фонтану обіцяють реалізувати після будівництва паркінгу. Для очікування таксі й висадки/посадки пасажирів приватними авто встановили окремий павільйон із накриттям.

Висадкові трамвайні й автобусні платформи. Фото: Андрій Білий

Під час першої черги реконструкції на площі біля вокзалу облаштували платформи для висадки й посадки пасажирів трамваїв, автобусів, повністю замінили контактну мережу. Поблизу кінцевої зупинки облаштували нову будівлю диспетчерської та електронне інформаційне табло. На хідниках замостили тротуарну плитку з тактильними елементами. Поблизу кінцевої зупинки облаштували нову будівлю диспетчерської та електронне інформаційне табло. На хідниках замостили тротуарну плитку з тактильними елементами.Відтепер трамваї та автобуси довозитимуть пасажирів фактично до головного входу на вокзал, а автобуси їхатимуть на вокзал окремою від автомобілів смугою (по правій стороні до вокзалу, а приватний транспорт та таксі – буде по лівій стороні).

Площа Двірцева “До і Після” реконструкції

Коли і як ремонтуватимуть вулицю Чернівецьку?

І головне питання залишається для багатьох нерозкритим. Як повідомив Андрій Білий, місто відправило вже втретє пакет документів на київське ДАБІ (Державна архітектурна-будівельна інспекція) для отримання погодження на реалізацію проєкту. Два попередніх рази “завернули” через те, що знайшли , на їхню думку, певні порушення. Тож зараз очікують дозвіл на початок робіт. За оптимістичних умов, роботи розпочнуться в червні-липні цього року, а триватиме до кінця 2021.На вулиці Чернівецькій буде окрема смуга для громадського нерейкового транспорту в дві сторони і окрема для авто, теж у дві сторони. Між ними облаштують пішохідну алею, яку продовжать від площі у сторону Городоцької. Велосипедисти будуть використовувати смуги громадського транспорту, там буде велосмуга. З огляду на те, що на перехресті Городоцької і Чернівецької вже є кільце, проєкт передбачає перехрещення доріг за 70 метрів від перехрестя. Тут і розділятимуться потоки на громадський та інший транспорт. Це перехрещення регулюватимуть світлофором. Загальна вартість реконструкції становить 89,9 млн грн, роботи виконуватиме ТзОВ «Вельт Капітал».

Дорожнє покриття для приватного транспорту на Чернівецькій вулиці заплановано зробити асфальтованим. Раніше прийняли рішення вкласти пішохідну смугу та трамвайну колію бруківкою, що лежить на площі Двірцевій. Решта бруківки використали при реконструкції вулиці Замарстинівської.

Нагадаємо, трамвайні колії на вулиці Чернівецькій ремонтували у 2017 році за 1,5 млн євро. Ремонтні роботи з реконструкції самої площі зараз виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Реконструкція на площі Двірцевій розпочалась весною 2019 року. Другий етап реконструкції розпочали 22 березня 2020 року. Всі роботи із реконструкції площі мають бути завершені до кінця липня. Вартість робіт, які виконує ТзОВ «Онур Конструкціон», становить 165,5 млн гривень без урахування підземного паркінгу. Проєкт виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку».