Субота, 20 Квітня

Водіям таксі дозволили користуватись смугами громадського транспорту

Кабінету міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху щодо користування таксі смугами для маршрутних транспортних засобів. Відповідне рішення було хвалено під час засідання 13 травня.

Зокрема, уряд своєю постановою вніс новий пункт 2.15, де прописано, що водій таксі має право їздити по смузі для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8 («Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів») або 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів».

Також водіям таксі дозволено здійснювати посадку і висадку пасажирів на смузі для громадського транспорту.  Іншим учасникам руху зупинка чи стоянка на цій смузі заборонена.

Ця норма стосується лише легальних перевізників, тобто тих, хто має ліцензію.

До слова, їзда по смузі громадського транспорту є дуже поширеним порушенням в Україні. Восени 2019 роки за місяць посиленого патрулювання цих смуг київські поліцейські виявили 8,6 тис. порушень і виписали штрафів на 4,4 млн грн.

До речі, відтепер смуги для громадського транспорту відділятимуть суцільною лінією жовтого кольору й на інших вулицях за вимогою поліції. Йдеться про розмітку 1.2. Крім цього, на виїзді з бічних вулиць на виділену смугу встановлюють знаки 5.10.3.

Розміткою жовтого кольору, згідно з ПДР України, позначають місця, де заборонена зупинка чи стоянка, а також місце зупинки громадського транспорту.

Першу окрему смугу для громадського транспорту на проспекті Чорновола облаштували у липні 2019 року після ремонту дороги, згодом почали впроваджувати таку світову практику й на інших вулицях. Після запровадження окремих смуг громадський транспорт почав проїжджати цю ділянку приблизно удвічі швидше, перевозячи десятки людей в одному автобусі чи маршрутці. Однак багато водіїв приватних автомобілів почала скаржитись на збільшення заторів.

Нагадаємо, недавно у Львові вперше на перехресті нанесли розмітку «вафельницю».