У Львові вперше на перехресті нанесли розмітку «вафельницю»: що вона означає

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

12 травня у Львові на перехресті вул. Пасічна – вул. Медової Печери було нанесено незвичну для вулиць нашого міста Львова дорожню розмітку “вафельницю”, яка слугуватиме зменшенню кількості транспорту на ділянці.

Розмітка «вафельниця» – це сукупність перехрещених ліній, обмежена прямокутним або квадратним контуром.

Це розмітка 1.4, яку застосовують на ділянках доріг, де заборонено стоянку ДТЗ. Згідно ДСТУ 2587-2010 “Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування” дану розмітку дозволено застосовувати у вигляді сітки на перехресті для недопущення виїзду і зупинки на ньому. Штраф за таке порушення становить 425 грн.

Простішими словами, метою розмітки є запобігання блокування перехрестя. Розмітка інформує, що в її зоні не може зупинятись автомобіль, особливо після ввімкнення червоного світла світлофора. Також якщо водій, котрий стоїть на світлофорі, бачить, що попереду є затор і він може не покинути зону розмітки до завершення зеленого циклу світлофору, то йому краще не рушати взагалі.

Дане рішення було прийнято через часті порушення водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху, що призводило до утворення заторів і небезпечних ситуацій на даній ділянці. Часто на перехрестя виїжджають водії, що створює проблеми.

Дана розмітка дозволить краще орієнтуватись водіям, а патрульній поліції визначати порушників (в перспективі встановлення на цій ділянці камер, які дозволять фіксувати порушення в автоматичному режимі).

Якщо цей експеримент буде вдалим, подібну розмітку будуть наносити і на інших проблемних перехрестях.

Рішення про нанесення цієї розмітки прийняла міська комісія з безпеки дорожнього руху в листопаді 2019 року. Тоді ж і обрали перше перехрестя для нанесення такої розмітки, оскільки у пікові години тут скупчується велика кількість автомобільного транспорту.