Понеділок, 2 Жовтня

Військовослужбовців 24 бригади посмертно нагородили орденом “Хрест Героя”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові 50 військовослужбовців 24 бригади посмертно відзначили орденом “Хрест Героя”. Їх вручили родинам загиблих у День українського добровольця. Такі нагороди планують вручити всім родинам загиблих воїнів, пише Суспільне.

Оксана Вєртієва отримала нагороду за свого чоловіка Андрія. У квітні 2022 року він пішов добровольцем на фронт, а у травні загинув, коли повертався з нульової позиції.

“Вони їхали відпочити, і там було пряме влучання російських снарядів, загинули всі. Він єдине сказав: хто як не я буде захищати Україну, і пішов, я підтримала його як дружина, і ми залишились з донечкою двоє”, — каже дружина загиблого військового Оксана Вєртієва.

26 березня у місті Попасна від артилерійського обстрілу загинув брат Марії Кроншталь. Жінка розповіла, що брат у 2014 році служив в АТО. Коли почалась повномасштабна війна чоловік знову пішов захищати Україну.

“Три дні його не було чути, я дзвонила, а потім повідомили мені про цю тяжку звістку. Це важка для мене втрата — це була рідна людина. Він був старший, піклувався про мене і мою сім’ю”, — каже сестра загиблого військового Марія Кроншталь.

У квітні минулого року втратила батька Катерина Кромбет.

“Він для мене залишився у спогадах, назавжди у моєму серці. Я з нього беру приклад: у мене була можливість піти вчитись в університет і я пішла, вчусь заради нього, щоб закінчити університет та піти на роботу”, — каже донька загиблого військового Катерина Кромбет.

У львівському Гарнізонному храмі орден “Хрест Героя” вручили 50 родинам військовослужбовців 24 бригади, що віддали життя, захищаючи Україну.

“Це орден започаткований командуванням нашої військової частини. Ми українці, щоб вшанувати та мати пам’ять про наших військових і щоб родини також мали пам’ять про свої загиблих рідних та близьких”, — каже заступник командира 24-ї бригади Андрій Базюк.

Такі нагороди планують вручити всім родинам загиблих воїнів 24 бригади.