Неділя, 24 Вересня

Ветеран війни у кріслі «джульєтка» піднявся на гору Пікуй

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині здійснили сходження на гору Пікуй разом із ветеранами війни. Один із них, Євген Бережний, піднявся на гору на кріслі «джульєтка».

Про це у Телеграмі повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, передає Укрінформ.

«Напередодні на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй – піднялись ветерани війни. Серед них був Сергій Іванов, який втратив руку у боях під Бахмутом. Отримує фахову допомогу в одному із реабілітаційних центрів Львівщини. Інший військовослужбовець Євген Бережний піднявся на гору на кріслі «джульєтка». Він втратив ногу, обороняючи Бахмут. Проходить лікування у Трускавці», – зазначив Козицький.

За його інформацією, разом із захисниками сходження на гору Пікуй здійснили 30 працівників Львівської ОВА та усі охочі.

«Зійшли на Пікуй за 2,5 години. Супроводжували мандрівників Гірська оперативно-рятувальна служба та Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Партнерами сходження були ГО «Veterans GO», Superhumans Center, Боринська ТГ, Самбірська РВА», – додав Козицький.

Він зауважив, що невдовзі відбудуться ще два сходження із ветеранами.

Зазначається, що проєкт втілює Управління туризму та курортів Львівської ОВА в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць України.

Пікуй — найвища вершина Вододільного, або Верховинського хребта, що є продовженням пасма західних Бескидів. Розташована на межі Львівської та Закарпатської областей. Висота гори — 1408,3 м (за іншими даними — 1405 м).

«Джульєтка» – це крісло – візок, розроблений у Франції, завдяки якому люди з інвалідністю долають гірські вершини.