Середа, 19 Червня

В Україні планують поступово міняти паперові паспорти на пластикові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кабмін підтримав проєкт закону про паспорт у формі книжечки, згідно з яким планується поступове виведення паперових паспортів з обігу із заміною їх на ID-картки у формі пластикових карток. Про це ідеться на сайті МВС.

Деталі: Запропонований закон передбачає, що коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на пластикову карту. А нові паспорти видаватимуть тільки у формі пластикових карт.

Терміни дії паспортів-книжечок будуть такі:

– для осіб від 16 до 25 років – до 25-річного віку;

– для осіб від 25 до 45 років – до 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;

– для осіб у віці від 45 років – безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.

Нагадаємо, українці матимуть змогу тепер підтвердити свій податковий (ідентифікаційний) номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження.

Міністерство цифрової трансформації долучилося до розробки законопроекту в частині підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП).

До слова, у 2018 році Кабінет міністрів ухвалив постанову про оформлення паспортів громадянина України лише у формі пластикової картки.