Вівторок, 9 Серпня

Ідентифікаційний номер ID-картки отримав таку ж юридичну силу, як довідка

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Українці матимуть змогу тепер підтвердити свій податковий (ідентифікаційний) номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження. Про це пише Урядовий портал.

Скоро не потрібен буде паперовий індивідуальний податковий номер, адже його електронна версія з’явиться у додатку “Дія” окремим документом.

Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу України, передбачені законопроектом № 2524.

Міністерство цифрової трансформації долучилося до розробки законопроекту в частині підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП).

РНОКПП (раніше – ідентифікаційний код чи ІПН) на ID-картці та свідоцтві про народження матиме таку ж юридичну силу, як і довідка про його присвоєння. Тож українці зможуть пред’являти один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

В майбутньому це дасть можливість ліквідувати використання довідки з номером платника податків, яка сьогодні є найпопулярнішою серед українців. Станом на сьогодні таких довідок оформлено понад 40 мільйонів.

Також відкрито шлях до запровадження е-РНОКПП – зображення в електронному вигляді інформації, що міститься у картці платника податків.

«Верховна Рада ухвалила зміни до податкового кодексу, тим самим проклавши шлях до легалізації електронного ІПН (податковий номер, який ми всі тягаємо за собою на папірчику). Він скоро буде у “Дії”, окремим електронним документом, який легко поширюється через QR та пуш-повідомлення будь-якому держоргану», — написав Федоров.

Міністр додав, що чекає моменту, коли зможе спалити «життям пошарпаний шматок паперу».

Реєстраційний номер облікової картки платника податків — індивідуальний десятизначний унікальний код платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб, тобто особистий номер для обліку у фіскальних органах для сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Оформити картку платника податків, внести зміни (зміна прізвища чи ім’я тощо) до ІПН чи отримати дублікат можна в ДПІ за місцем проживання чи за місцем отримання доходів. Термін видачі ідентифікаційного коду чи дубліката, перевипуск чи внесення змін до картки — 5 днів. Послуга надається безкоштовно.

Ідентифікаційний номер надається особі один раз та не змінюється протягом життя. У разі зміни даних про особу сам ІПН не потрібно міняти — слід внести зміни в дані щодо платника податків, звернувшись до податкової інспекції з відповідним документами.

До слова, 22 квітня 2020 року в Україні представили ID-картку та закордонний біометричний паспорт у додатку “Дія”.

Згодом там з’явились свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, студентський квиток та автоцивілка.

Як отримати електронні документи?

Якщо у вас вже є ID-картка та біометричний закордонний паспорт, все що потрібно – просто завантажити програму Дія на ваш смартфон та зареєструватися в ньому.

Якщо ваші документи оцифровані, ви зможете побачити їх у переліку доступних документів в додатку. Програма «Дія» доступна у Apple Store та Google Play.

Share.