В Україні оплачуватимуть послуги Інтернету малозабезпеченим громадянам

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство цифрової трансформації України планує ввести адресну допомогу тим громадянам, які не мають змоги самостійно оплачувати базовий доступ до мережі інтернет у 30 Мбіт/сек. Про це під час брифінгу заявив заступник голови Мінцифри Олександр Шелест, передає сайт “Рубрика”.

Адже йде мова про базове право доступу до інформації, на переконання міністра цього відомства.

“Для того щоб всі громадяни могли скористатися що є, на мою думку, базовим правом доступу до інформації через інтернет, ми плануємо адресну компенсацію тим споживачам, які не можуть собі дозволити базовий тариф у 30 Мбіт/сек”, – розповів Шелест.

За його словами, це передбачено зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС: надання універсальної послуги є широко використовуваною європейською практикою, яку міністерство планує імплементувати в Україні.

Заступник міністра додав, що роль держави у розвитку ШСД полягатиме в забезпеченні замовлення на підключення соціальних об’єктів шляхом оголошення прозорого конкурсу на зазначену послугу.

“Загалом Мінцифри сподівається охопити підключенням до ШСД інтернету 100% населення України за два-три роки до кінця роботи поточного уряду”, – підкреслив Шелест.

До слова, в Україні збільшиться розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми.

“Було ухвалено закон, на виконання цього закону уряд ухвалив постанову, якою було змінено декілька речей. Перше – новий порядок призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Буде підвищено допомогу сім’ям, у яких є діти. Буде збільшено рівень забезпечення для дітей – не 115% прожиткового мінімуму, як раніше, а 130% на кожну дитину. На 20% буде збільшено допомогу малозабезпеченим сім’ям, де є хоча б двоє дітей. Чим більше дітей – тим більше допомога”, – розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24” міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Самотнім пенсіонерам, які старше 80 років, щомісяця виплачуватимуть допомогу. Відповідно до рішення уряду, встановили порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд самотнім пенсіонерам у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (40% від 1712 гривень – це 685 грн).

Share.