Неділя, 25 Лютого

Самотнім пенсіонерам, які старше 80 років, щомісяця виплачуватимуть допомогу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кабмін встановив порядок виплати щомісячної соціальної допомоги на догляд самотнім пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і які потребують постійного стороннього догляд. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Відповідно до рішення уряду, встановили порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд самотнім пенсіонерам у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (40% від 1712 гривень – це 685 грн).

Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року. Для цього мають провести перерахунок.

До слова, пенсійний фонд провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 грн до 1712 грн. Із 1 грудня цього року буде 1769 грн.

Додамо, 2 червня Верховна рада ухвалила в повторному другому читанні закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” (законопроєкт № 2494).

Документ, зокрема, передбачає призначення державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, потребують постійного стороннього догляду й одержують пенсію відповідно до законів України.