Уряд опублікував етапи відновлення пасажирського сполучення: авіа та залізниця

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство інфраструктури опублікувало етапи відновлення пасажирського сполучення. Однак точних дат наразі немає, але є попередні непідтверджені дати. Тобто можете мати уявлення. Про це повідомляє міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram-каналі, передає lowcostavia.

Пасажирське сполучення буде відновлюватися у три етапи. Пасажири і персонал транспорту будуть зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту.

На першому етапі міністерство планує запуск міського транспорту (крім маршрутних таксі) та приміського (в межах одного району), а також запуск внутрішніх авіаперельотів і частковий запуск у роботу залізниці: курсування до 50% електричок у години пік, запуск 42 пар поїздів дальнього сполучення категорії “Інтерсіті” та “Нічний експрес”.

Другий етап дозволить міжобласні та міжнародні автоперевезення, запустить всі приміські поїзди, які курсуватимуть у світлий час доби, і всі пасажирські поїзди, крім сезонних.

На третьому етапі пропонується відкрити міжнародне авіа- і залізничне сполучення, а також і сезонні поїзди.

“До кінця тижня маємо узгодити з МОЗ дати етапів, щоб люди могли дістатись до роботи, але були максимально захищені від поширення коронавірусу.

Працюємо з авіаперевізниками та МЗС, щоб визначати країни, з яких почнеться відновлення міжнародного авіасполучення. Авіакомпанії пропонують відновлювати внутрішні перельоти одночасно з міжнародними”, – пише Криклій.

Пасажири і персонал транспорту зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту, здійснюватиметься температурний скринінг і дезінфекція транспортних приміщень (аеропорти, вокзал, автостанції).

Кількість пасажирів обмежать: для автотранспорту – в межах місць для сидіння.

Кілька днів тому з’явився також попередній план з датами, але офіційно його так і не підтвердили.

В які країни можуть відновити сполучення в першу чергу?

У Мінінфраструктури обговорюють питання організації чартерних рейсів після послаблення карантину. Про це розповіла речниця Мінінфраструктури Оксана Герасимова, йдеться в матеріалі РБК-Україна

Герасимова зазначила, що нині між міністерством, авіакомпаніями і Державіаслужбою ведуться активні переговори про дати та порядку запуску міжнародного авіасполучення.

“Зокрема, обговорюється організація чартерних рейсів. Як тільки нам інша країна підтвердить таку можливість, ми все швидко відкриємо”, – уточнила Герасимова.

За словами Герасимової, серед перших країн, з якими Україна може відновити сполучення, значаться ЄгипетТуреччина та Грузія (де іноземних туристів готуються приймати з 1 липня). А при відновленні регулярного повітряного сполучення з країнами ЄС буде грати роль і фактор конкуренції з боку потужних європейських авіакомпаній.