Середа, 28 Лютого

Україна включила Польщу в “червону” зону

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство охорони здоров’я України оновило список країн “червоної” і “зеленої” зон щодо поширення коронавірусу.

Польща, принаймні, на найближчий тиждень, тепер буде в “червоній” зоні. Її показник – 250,9 випадків захворювання на 100 тис населення. В Україні – 200,8 випадків.

Це означає, що після приїзду з Польщі в Україну потрібно буде відбувати карантин із використанням додатку «Дій вдома». Достроково припинити відбуття карантину можна, здавши негативний ПЛР-тест. Такий тест має бути зробленим не більш, ніж за 48 годин до перетину кордону України.

З 24 жовтня у Польщі почав діяти жорсткий карантин через стрімке збільшення кількості нових хворих на коронавірус. Тоді зафіксовано 13,628 нових випадків. Всю територію країни віднесено до «червоної» зони.

Прем’єр країни зазначив, що ситуація виходить з-під контролю, тому влада зреагувала рішуче. Локдаун в Польщі діятиме 14 днів з можливістю подовження.

Так, школярі від 4 класу переходять на дистанційне навчання. Всі діти віком до 16 років мають право перебувати на вулицях лише під наглядом батьків.

На всій території країни заборонено збиратися групами більше п’ять осіб. Однак це правило не стосується людей, які проживають разом.

Закладам громадського харчування заборонено працювати у стандартному режимі. Дозволено відправляти замовлення кур’єрами.

За словами Моравецького, якщо через два тижні не буде результату, то жорсткий карантин продовжать.

Відомо, що для допомоги людям старшого віку створять так званий «корпус підтримки пенсіонерів». До його роботи залучать армійські підрозділи.

За словами глави МОЗ Польщі, вже через тиждень стане зрозуміло, чи допомагає жорсткий карантин спинити розповсюдження вірусу.

У “червоній” зоні МОЗ України загалом опинилося трохи більше 50 країн світу. Це держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні. Його очолюють такі країни: Андорра, Чехія, Бельгія, Нідерланди, Чорногорія.

Нагадаємо, у Польщі скасували новорічні святкування, а Чехія оголосила локдаун.