Четвер, 18 Квітня

У Польщі скасували новорічні святкування, а Чехія оголосила локдаун

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польща скасувала традиційні масові гуляння під час Нового року в центрі Варшави. Чехія оголосила локдаун, а у Бельгії запровадили комендантську годину.

За традицією, на Банківській площі столиці Польщі в новорічну ніч відбувається масштабний концерт за участю зірок. А опівночі жителі й гості міста під бій курантів зустрічають Новий рік. Утім через епідемію влада Варшави вирішила не проводити велелюдних заходів.

За останній тиждень Польща кілька разів поспіль била рекорди за кількістю нових інфікованих за добу. У країні повернули обов’язковий масковий режим у громадських місцях.

У Чехії уряд оголосив про введення жорстких карантинних обмежень, прагнучи зупинити найшвидше зростання числа нових коронавірусних інфекцій в Європі.

Міністр охорони здоров’я Роман Примула оголосив, що магазини роздрібної торгівлі та сфери послуг будуть закриті з 6:00 четверга.

Магазини з основним асортиментом залишаться відкритими. У торгових центрах залишаться відкритими лише продуктові магазини, аптеки та інші заклади, які уряд вкаже у своїй постанові. Оптові магазини також залишаться відкритими.

Уряд рекомендував роботодавцям підтримувати роботу з дому і обмежувати прямий контакт з клієнтами.

Також буде обмежено вільне пересування людей, за винятком поїздок на роботу, по магазинах, до лікаря або для допомоги близьким. Всі обмеження будуть діяти до 3 листопада.

Нові обмеження через спалах недуги запроваджує і Бельгія. Від понеділка по всій країні на місяць зачиняться ресторани, бари і кафе. Магазини та спортзали поки працюватимуть.

З півночі до 5-ї ранку діятиме комендантська година. Громадяни мають працювати з дому, за винятком представників критично важливих галузей. Обмежили також соціальні контакти поза домівками.

За останній тиждень середній добовий показник захворюваності на коронавірус у країні зріс на 80%, порівняно з попереднім тижнем.

Місцеві мешканці до обмежень ставляться з розумінням, але зазначають – люди чимало контактують між собою в громадському транспорті.