Понеділок, 26 Лютого

У Польщі на рівні Конституції заборонять усиновлення дітей одностатевими парами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав проєкт змін до конституції, що забороняє усиновлення дітей одностатевими парами.

У Польщі зараз заборонені одностатеві шлюби, а Дуда, який повторно балотується на другий президентський термін, оголосив, що не допустить реєстрації таких шлюбів в Польщі, поки буде займати президентський пост, повідомляє pap.pl.

Як очікується, закон легко пройде розгляд в сеймі (парламенті) і буде прийнятий, тому що більшість у нижній палаті має правляча партія «Право і справедливість», яка й висунула Дуду своїм кандидатом в президенти.

Дуда пояснив, що в польському законодавстві є норма, яка свідчить про те, що усиновити можна «тільки малолітнього і тільки для його користі».

Відповідно до його пропозиції, в конституції буде прописано, що усиновити дитину «не може особа, що перебуває у відносинах співжиття з людиною тієї ж статі».

«Я дуже радий, що можу реалізувати свою обіцянку. Я перш за все дуже радий, що реалізую те, що було моїми передвиборними обіцянками – підтримувати польські сім’ї, захищати дітей. Діти будуть захищені від усиновлення одностатевими парами, парами гомосексуальними», – додав польський президент.

За його твердженням, більше 70% польського суспільства виступають проти можливості усиновлення дітей одностатевими парами.

Дуда заявив, що вже 6 липня він представить відповідний законопроект. Також президент Польщі висловив думку, що голосувати за даний законопроект будуть не тільки депутати правлячої правої коаліції, а й депутати ультраправої партії «Конфедерація» і центристської Польської селянської партії.

Даний політичний крок Дуда робить саме зараз не випадково. У Польщі в самому розпалі президентська кампанія, і перемога чинного президента абсолютно не гарантована, тож він намагається завоювати прихильність мас.

Перед цим, нагадаємо, Дуда назвав політичну ЛГБТ-ідеологію “ще більш руйнівною для людини ідеологією”, ніж комунізм. Водночас, він додав, що поважає усіх людей.

“Не за це 40 років боролося покоління моїх батьків, щоб вигнати комуністичну ідеологію зі шкіл, щоб її не можна було нав’язувати дітям, щоб нею не можна було промивати мозок молоді та індоктринувати їх, молодь, дітей, солдатів в армії, молодіжні організації, вони не боролися за те, щоб ми прийняли, що прийде інша ідеологія, ще більш руйнівна для людини, ідеологія, яка під виглядом поваги та толерантності приховує глибоку нетерпимість та усунення, виключення з життя всіх, хто не хоче на неї піддатися”, – зазначив Дуда.

Нагадаємо, парламент Чорногорії 1 липня прийняв “Закон про життєве партнерство осіб однієї статі”, який узаконює одностатеві шлюби.

Закон дозволяє одностатевим парам у Чорногорії користуватися тими ж правами, що й гетеросексуальним парам, лише без можливості усиновлення дітей.