Субота, 20 Квітня

У Чорногорії узаконили одностатеві шлюби

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Парламент Чорногорії 1 липня прийняв “Закон про життєве партнерство осіб однієї статі”, який узаконює одностатеві шлюби, пише регіональне видання Vijesti.

За ухвалення законопроєкту про одностатеве партнерство проголосували 42 депутатів, п’ятеро були проти. Документ проходив у парламенті минулого року, але тоді не набрав необхідної більшості голосів. Для прийняття необхідно було 41 голос.

Закон дозволяє одностатевим парам у Чорногорії користуватися тими ж правами, що й гетеросексуальним парам, лише без можливості усиновлення дітей.

Також Документ також регламентує питання майнових відносин партнерів, податковий статус і питання спадщини.

Представник соціального центру LGBTIQ Джон М. Барак сказав, що почуття невимовні, але попереду їх очікує ще тривалий шлях до реальної гідності та рівності.

“Відчуття того, що від сьогодні любов та партнерство всіх нас у ЛГБТ-спільноті визнаються та визнаються в очах закону, є невимовними. Я не можу сказати, що з сьогоднішнього дня ми абсолютно рівні, адже шлях до реальної та суттєвої рівності лише попереду нас. Крок вперед у визнанні того, що ми, одностатеві пари, взагалі існуємо. Асамблея підтримала рівність і любов і надіслала чітке повідомлення про те, що Чорногорія рухається вперед. Сьогодні у нас є підстави святкувати і радіти. З завтрашнього дня ми продовжуватимемо боротьбу за рівність і гідність”, – підсумував він.

До слова, на початку 2020 року одностатеві шлюби дозволили також у Північній Ірландії.

На території Великої Британії одностатеві шлюби дозволили в Англії, Шотландії та Уельсі з 2014 року. У Північній Ірландії консервативні політичні партії довго стримували лібералізацію одностатевих шлюбів.

“Сьогодні це історичний день для ЛГБТ-спільноти в Чорногорії. Я вітаю членів спільноти ЛГБТ в Чорногорії та законодавців з цим рішенням. Великобританія продовжить підтримувати подальший розвиток прав людини, толерантності та рівності”, – заявив британський посол у Facebook.

Посол США в Чорногорії Джуді Рейсінк Рейнке у своєму Twitter-профілі також привітала Чорногорію з прийняттям цього закону. Вона додала, що це дуже важливий крок вперед для рівності та толерантності до всіх.

До слова, від 17 грудня 2010 року є офіційним кандидатом на вступ до Євросоюзу, а від 5 червня 2017 — член НАТО.

Нагадаємо, у Хорватії після тривалих юридичних суперечок суд визначив, що одностатева пара має право мати право бути прийомними батьками.