Вівторок, 24 Травня

У Львові задумались над проектом трамвайної колії до АС №2

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У ЛКП “Львівелектротранс” серйозно розмірковують над реалізацією проекту прокладення трамвайної колії до Автовокзалу “Північний”.

Як розповів у коментарі кореспонденту сайту 032.ua речник “Львівелектротрансу” Іван Бондар, колія пролягатиме попри вулицю Липинського до Автостанції №2.

Таким чином сподіваються спростити дорогу пасажирам, які їхатимуть з центру на “Північний” автовокзал.

© tvoemisto.tv

Зі слів Івана Бондара, проект вписується у Стратегію розвитку підприємства до 2022 року, але реалізувати його можна буде уже за найближчі два роки, оскільки це не вимагає значної кількості коштів.

“Проект загалом є не дуже затратний, не надто масштабний, тому розраховуємо, що нам вдасться реалізувати його у найближчій часовій перспективі. Потрібно прокласти колію і контактну мережу, облаштувати додаткові зупинки і забезпечити цей маршрут додатковими транспортними засобами”, – пояснив речник “Львівелектротрансу”.

За радянських часів трамвайний маршрут №6 вже курсував цим шляхом. У 1992 р., у зв’язку із провалом проїзної частини на вул. Промисловій через прорив каналізації, рух трамваїв до вул. Липинського (колишній Ульянівській) було припинено, маршрут № 6 було скорочено до депо № 2. У такий спосіб втратив під’їзнy колію, що на той час практично вже не працював, а незабаром і зовсім був закритий.

Вулиця Ульянівська (Вулиця В’ячеслава Липинського)
Дата: Травень 1970 р.
Sanok SW-1 № 109 — маршрут 6

7 березня 2002 р. відновився рух по реконструйованій лінії на вул. Промислової до вул. Липинського, але тепер трамваї більше не повертають на цю вулицю, колії на якій вирішено не відновлювати, а перетинаючи її, розвертаються на новозбудованому кільці.

Також у Львові планують створити нове трамвайне депо. Про це на прес-конференції повідомив керівник ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза, передає кореспондент Tvoemisto.tv.

© lvivzaet.in.ua

За словами Олега Берези, в межах проекту реконструкції депо на Промисловій планують створити нове депо на вулиці Трускавецькій.

«У майбутньому ми б хотіли перевести весь трамвайний парк у новостворене депо. Це має відбуватися у спільному проекті реконструкції полотна на Княгині Ольги та продовженням трамвайної лінії до вулиці Наукової», – пояснив керівник Львівелектротрансу.

Нагадаємо, наразі у Львові працює одне трамвайне депо на вулиці Городоцькій, 181. Депо №2, що на вулиці Промисловій, 29 наразі не функціонує через зношеність інфраструктури. Його реконструкцію кілька разів відкладали, через те, що жоден із підрядників, яких визначили ще 2013 року, не виконував умови тендеру у встановлений час.

Цьогоріч комунальне підприємство планує придбати 50 вживаних трамваїв: 30 — із Берліна і 20 з інших міст Західної Європи. Ще 10 нових трамваїв мають намір купити за кошти Європейського інвестиційного банку.

“Частково ці транспортні засоби замінять діючий рухомий склад, який уже є в непридатному стані для подальшої експлуатації, і частково доповнять щоденний випуск”, – розповів Іван Бондар.

Вартість робіт поки не озвучують, оскільки немає попереднього проекту та аналізу, але обіцяють оприлюднити цю інформацію одразу, як матимуть відповідні дані.

“Ми хочемо стати базовим перевізником у нашому місті. Транспорт наш екологічно чистий, менш енергозатратний: для бюджету Львова електортранспорт є більш ощадним, ніж автобуси, які використовують пальне. Нашу мережу треба розвивати, розбудовувати для того, аби повністю “перекрити” усі райони міста та забезпечити рівномірне сполучення між ними”, – резюмував речник “Львівелектротрансу”.

Нагадаємо, на Сихові прокладуть нову тролейбусну лінію та збудують автомагістраль.

Також У Львові відновлять будівництво дороги, що має з’єднати аеропорт з «Ареною Львів».

Share.