П’ятниця, 1 Грудня

У Львові меблева компанія забезпечує себе та тисячі сімей енергією з відходів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові компанія “Мебель-Сервіс” генерує на власній біоТЕЦ теплову (потужність 8 МВт) та електричну (потужність 2,2 МВт) енергію з відходів свого виробництва.

Це перша на Львівщині біоТЕЦ, що працює на відходах від меблевого виробництва – деревній трісці, яка забезпечує себе та близько 8 тисяч сімей енергією, повідомляє Біоенергетична Асоціація України у Facebook.

В матеріалі зазначили, що підприємство не тільки є енергонезалежним, а й реалізує надлишки виробленої енергії в загальну електромережу країни.

Щодня на біоТЕЦ спалюють 110 тонн тріски, що продукує 52 тисячі кВт/год електроенергії, з яких в електромережу потрапляє 45 – 47 тисячі кВт/год, а решта забезпечує внутрішні потреби компанії.

Таких обсягів енергії достатньо, щоб забезпечити потреби 8 тисяч домогосподарств, тобто життєдіяльність містечка на 10–13 тисяч населення.

Станцію обслуговують 14 працівників, а усі процеси на біоТЕЦ є автоматизованими та управляються програмою.

В матеріалі пояснили, що компанія мала у своєму розпорядженні територію, де були встановлені лінії деревообробки. А на вільних від забудови 2 га землі розмістили біоТЕЦ.

“Оскільки тут уже було виробництво, то існувала вся необхідна енергетична інфраструктура. Місцерозташування прекрасне, оскільки значна частина палива для ТЕЦ виробляється поруч”, – йдеться у повідомленні.

Обладнання, зокрема топка, паровий котел, пароперегрівач, економайзер та конденсатор турбіни тощо, було поставлено з Австрії. Проєкт реалізувала австрійська компанія ICS ENERGIETECHNIK, яка спеціалізується на розробці та встановленні систем виробництва тепла та електроенергії з біомаси.

Будівництво тривало близько року, а запуск відбувся влітку 2018 року. Для виконання спеціалізованих робіт залучалися різні фахівці, зокрема Харківського котлобудівельного підприємства “Котлоенергопроєкт”. Австрійські інженери допомогли з запуском обладнання, оптимізацією його параметрів та умов експлуатації.

Кредитування об’єкта здійснив австрійський банк на вигідних умовах, а вартість проєкту склала 174 млн грн.

Нагадаємо, консультант з економіки Вадим Новіков заявив, що для України заміщення природного газу відходами біомаси є найпростішим та найдешевшим способом позбавлення від залежності від російського газу. Така залежність є однією з найбільших загроз національній безпеці.
© Ecopolitic.com.ua