П’ятниця, 3 Травня

У Львові дитячі хірурги видалили у новонародженої дівчинки кілограмову пухлину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дитячі хірурги львівської лікарні св. Миколая видалили триденному немовляті пухлину, що важила майже кілограм і становила 25% від маси тіла. Операція пройшла успішно і дівчинку з лікарні вже виписали додому. Пухлина доброякісна і надалі дитина ростиме і розвиватиметься, як і її ровесники.

Про вроджену ваду батьки Юстини дізналися на 16 тижні вагітності. На УЗД діагностували в дитини вроджену патологію – крижово-куприкову тератому. Батьки родом зі Стрия, але народжувати вирішили у Львові, бо знали, що тут доньці допоможуть позбутися вродженої вади, повідомили в лікарні.

Дитина народилося з вагою 4300 г, з яких майже кілограм важила тератома.

Маля взяли в операційну на третій день після народження. Аби мінімізувати крововтрату, хірурги спершу визначили, які судини живлять пухлину кров’ю і лише тоді взялися її видаляти.

«Лікарі успішно висікли утворення, що важило близько кілограма та становило 25% маси тіла немовляти. Пухлину видалили разом із куприком та частиною крижової кістки, що є світовим стандартом для таких оперативних втручань. На місці, де локалізувалася тератома, утворився дефект м’яких тканин. Щоб його закрити, хірурги одномоментно провели дитині й шкірну пластику. З сусідніх ділянок вони вирізали шкірні клапті і вживили їх у тому місці, де була пухлина», – кажуть у лікарні.

За словами лікарів, подібні пластики немовлятам виконують нечасто, бо з пухлинами таких великих розмірів діти народжуються рідко.

Операція тривала близько 5 годин і минула вдало. Після такого великого хірургічного втручання в дитини повністю збереглася функція тазових органів. Післяпераційний період минув без ускладнень. Дівчинку вже виписали додому і вона поїхала до Стрия.

За словами лікарів, діагноз – куприкова чи крижово-куприкова тератома зустрічається нечасто: на 40 тисяч пологів один випадок. Частіше вона зустрічається у дівчаток. Це доброякісна пухлина, яка у майбутньому не відроджується. Вважається, що коли тератома займає 30% тіла, то це вже дуже великий ризик для життя дитини. Дитячим хірургам лікарні вдавалося врятувати дітей з пухлинами, коли вони займали до 45% тіла.