П’ятниця, 22 Вересня

У львівських школах недобір першокласників. У чому причина

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цього року до шкіл міста надійшло 7920 заяв від батьків майбутніх першокласників. Про недобір оголосили у 84 державних школах. Про це Тvoemisto.tv зазначив начальник управління освіти Львова Андрій Закалюк.

Торік цифра першокласників була не надто більша – в межах 8070 заяв. До повномасштабної війни ситуація з набором у перший клас була кращою – 8659 заяв. У 2018 році до першого класу пішло 9182 учнів Львова.

«Є декілька причин, чому ми оголосили донабір у перші класи і чому не вистачає дітей для формування класів. Минулого року було менше дітей через війну – чимало сімей виїхало за кордон через нестабільну ситуацію в країні. Багато з тих, що залишилися, вирішили не віддавати дітей до школи. Якщо дитині на початок осені виповнювалося п’ять років і 11 місяців, то батьки воліли ще на рік залишити її в дитсадку», – пояснив Андрій Закалюк.

Більшість вільних місць утворилися в школах середмістя. Вони часто не є переповненими. Зі слів головного освітянина міста, центр Львова не густозаселений, без новобудов, а самі школи розташовані в старих будівлях.

Натомість найбільш заповнені перші та молодші класи в спальних районах, особливо там, де триває активне будівництво житлових комплексів або вже є новобудови. Станом на сьогодні, за даними управління освіти Львова, першокласників ще чекають у 84 школах міста. Недобір у кожній становить 10-15 дітей, хоча є й такі, де не вистачає 20, навіть 30 і більше дітей.