Вівторок, 5 Березня

У Львові розпочинають реконструкцію вулиці Богдана Хмельницького: що зміниться

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

2020 рік у Львові багатий на ремонти та реконструкції дорожньої інфраструктури. З п’ятниці, 8 травня, розпочнеться капітальний ремонт вул. Богдана Хмельницького. На час реконструкції відбудуться зміни у схемах руху міських автобусних маршрутів № 20 та № 25.

Роботи відбуватимуться поетапно. Перша частина робіт відбуватиметься на ділянці від вул. Опришківської (вул. Промислова) до вул. Механічної. Загалом вулицю Б. Хмельницького ремонтуватимуть на ділянці від вул. Промислова до вул. Липинського, довжиною понад 1,5 км.

Проєктом передбачено перевлаштування дорожнього одягу проїзної частини, відведення дощових стоків з проїзної частини вулиці шляхом встановлення дощоприймачів, влаштування двосмугової проїзної частини, напрямних острівців на перехрестях, двостороннє влаштування велодоріжок, пішохідних тротуарів, винесення зупинок громадського транспорту, кишень для паркування. На ключових перехрестях, де авто найчастіше стоять у заторі, реорганізують рух.

Проїжджу частину вулиці залишать асфальтованою. Вона матиме дві смуги руху по 3,5 м кожна. Третя епізодична смуга з’являтиметься перед перехрестями.

Саму вісь вулиці змістять таким чином, аби тротуари з обох боків були приблизно однаковими. На широких тротуарах облаштують невеликі громадські простори з лавками, велостійками та парковим освітленням. Вздовж вулиці у міждеревному просторі облаштують кишені для паркування, які замостять бруківкою.

Під час реконструкції планують зрізати близько 70 аварійних дерев. Натомість висадять близько 1500 різних кущів та дерев.

Відбудеться реконструкція інженерних мереж: водопроводу, каналізації, зовнішнього освітлення, зовнішніх мереж зв’язку, мереж газопостачання. Влаштування пожежних гідрантів. Захист зовнішніх мереж електропостачання.

Внаслідок реконструкції вулиці будуть покращені транспортно-експлуатаційні показники, підвищиться безпека дорожнього руху, передбачається влаштування автомобільних стоянок, створюються умови для комфортного руху пішоходів та людей з обмеженими фізичними можливостями, покращується благоустрій території вздовж вулиці, розвивається велосипедна інфраструктура.

Проєкт реконструкції вулиці виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку». Ремонтні роботи на вул. Б. Хмельницького буде виконувати ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Загальна вартість виконання робіт, згідно з договором-підряду, укладеним між ЛКП «Львівавтодор» та ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», — 175,4 млн грн.

За інформацією управління транспорту, на час ремонту вул. Б. Хмельницького, на ділянці від вул. Опришківської до вул. Механічної, автобуси маршруту № 20, до завершення ремонтних робіт, курсуватимуть за наступною тимчасовою схемою: вул. Польова — вул. Пластова — вул. Ковельська — вул. Кукурудзяна — вул. Липинського — вул. Промислова — вул. Б. Хмельницького — і далі за маршрутом.

Натомість на час проведення цих ремонтних робіт міський автобусний маршрут № 25 буде закорочено до АС-2.